W obliczu dwucyfrowej inflacji, Santander Consumer Bank podąża w ślady innych banków i uatrakcyjnia ofertę produktów oszczędnościowych. Wcześniej pisaliśmy m.in. o nowej ofercie depozytowej PKO Banku Polskiego. W jej ramach klienci indywidualni mogą założyć lokatę 3-miesięczną na nowe środki, której oprocentowanie wynosi 7 proc. w skali roku.

7,5 proc. na koncie oszczędnościowym w Santander Consumer Banku

Z promocji 7,5 proc. na nowe środki klienci banku mogą skorzystać do 18 stycznia 2023 r. Nowe środki w przypadku tej oferty to kapitał powyżej salda z dnia 25 października br. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje do kwoty 200 tys. złotych.

Bank przygotował także promocję, która obejmuje wszystkie zgromadzone oszczędności na koncie oszczędnościowym. W tym przypadku klienci mogą liczyć na oprocentowanie 7 proc. do kwoty 50 tys. zł. Santander oferuje 6,5 proc. dla depozytu w przedziale 50 tys. – 200 tys. zł oraz 6 proc. powyżej 200 tys. zł. Promocja obowiązuję do 30 stycznia 2023 roku.

– W obecnej, trudnej sytuacji związanej z inflacją nie warto przechowywać pieniędzy na nieoprocentowanych kontach. Mamy nadzieję, że nasza promocja zachęci klientów do skorzystania z rozwiązań, które mogą pomóc chociaż częściowo ochronić domowe oszczędności – komentuje Magdalena Drążkowska, Menadżer ds. Produktów Detalicznych z Santander Consumer Banku.

Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku jest przeznaczony zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku. Produkt ten jest darmowy, wliczając w to przelewy, które można wykonać bez opłat na powiązane z nim konto. Nie obowiązują dodatkowe warunki jak minimalna wartość wpływu czy podpisanie zgód marketingowych.