– Klienci nadal poszukują atrakcyjnych możliwości kredytowania. Chcąc ułatwić im ten wybór, Alior Bank proponuje wyjątkową – obecnie jedyną tego typu – ofertę. Rezygnując z marży w pierwszym roku spłaty kredytu, chcemy ułatwić klientom podjęcie decyzji i na początku trwania umowy ułatwić lekki start – mówi Rafał Litwińczuk, Wiceprezes Zarządu Alior Banku, nadzorujący Obszar Klienta Indywidualnego.

Alior Bank wprowadza promocję kredytów hipotecznych

W ramach oferty „Lekki Start” bank oferuje brak marży w okresie pierwszego roku spłaty kredytu. Oprócz tego nie zostanie pobrana prowizja za przygotowanie i zawarcie umowy. Kredyt hipoteczny w Alior Banku można otrzymać na kwotę od 100 tys. zł do 3 mln zł, na okres maksymalnie 35 lat.

Aby skorzystać z promocji trzeba jednak spełnić kilka warunków. Pierwszym jest posiadanie lub otwarcie (najpóźniej w dniu zawarcia umowy kredytu) Konta Jakże Osobistego z wpływem wynagrodzenia w Alior Banku. Konieczne jest także zawarcie umowy o kartę płatniczą, umowy o świadczenie usług oferowanych przez bank dla osoby fizycznej, a także wykupienie ubezpieczenia na życie dostępnego w ofercie banku.

Kolejny warunek to w całym okresie trwania umowy kredytu zasilanie konta regularnymi wpływami wynagrodzenia. Niezbędne jest także korzystanie z bankowości mobilnej oraz wykonywanie transakcji kartą płatniczą na łączną kwotę minimum 300 zł miesięcznie.

Dodatkowo, oprócz promocji „Lekki Start”, w ramach programu „Własne M” w Alior Banku, klienci planujący kupić nieruchomość w Warszawie lub w Krakowie i ich okolicach, mogą otrzymać marżę na poziomie 1,79 pp. lub 1,99 pp. – w zależności od wysokości wkładu własnego. Ta oferta trwa do 31 grudnia 2022 roku, przy czym obowiązują dodatkowe warunki do spełnienia.

Warto przypomnieć, że od niedawno na stronie Alior Banku dostępny jest symulator zdolności kredytowej oraz symulator kosztów kredytu hipotecznego. Za pomocą tych narzędzi klienci mogą podejrzeć m.in. szacowaną całkowitą kwotę kredytu i okres spłaty, oprocentowanie i jego rodzaj, marżę banku i prowizję.