RBL_START to akceleracyjny program Alior Banku działający już od 5 lat. Zajmuje się scoutingiem innowacyjnych projektów oraz mentoringiem dla młodych firm, głównie w obszarze fintech. W ramach tegorocznej edycji poszukiwane są startupy, które zaproponują najciekawsze rozwiązania z obszaru human-mobile interactions.

– Program RBL_START traktujemy w naszej organizacji jako szczególne wydarzenie, rodzaj festiwalu innowacji, w którym szeroki zespół ekspertów z różnych dziedzin wciela się w rolę etatowych doradców młodych firm, które mają do zaoferowania nowoczesne rozwiązania. W tym roku zachęcamy do zgłaszania start-upy, które przedstawią pomysły na rozwój interakcji banku z klientem, szczególnie w warstwie cyfrowej – mówi Paweł Franczyk, dyrektor zarządzający Pionem Cyfrowych Kanałów Sprzedaży w Alior Banku.

Rusza 5. edycja programu akceleracyjnego Alior Banku

Do udziału mogą zgłaszać się firmy z całego świata, posiadające działający produkt lub usługę. Program będzie trwał 10 tygodni, a w jego trakcie wybrane podmioty z pomocą mentorów przygotują profesjonalny biznesplan. Alior Bank planuje wyłonić dwóch zwycięzców programu. Nagroda główna dla finalisty wynosi 10 tys. euro.

Program oferuje także nawiązanie stałej współpracy z Alior Bankiem lub partnerami programu, czyli PZU, Mastercard, Microsoft oraz Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. Doradztwo obejmuje m.in. weryfikację rozwiązania poprzez PoC, mentoring ekspertów z różnych dziedzin i partnerów czy wsparcie w projektowaniu i testowaniu UX/UI.

Kandydaci muszą przedstawić pomysł na realizację sześciu wyzwań:

  • poprawa doświadczeń użytkownika aplikacji mobilnej,
  • zwiększenie zaangażowania klienta indywidualnego,
  • sprzedaż kontekstowa i real-time marketing,
  • analiza większej liczby danych o klientach i ich zachowaniu,
  • nowe metody dotarcia do klienta,
  • inkluzywność i dostępność – bank, który nikogo nie wyklucza.

Nabór uczestników potrwa do 30 września 2022 r. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej programu.