Kantor Walutowy Alior Banku działa od 2012 roku i obecnie obsługuje ponad 500 tys. klientów indywidualnych i biznesowych. Do tej pory kupno walut w aplikacji Kantor Walutowy wymagała wykonania tradycyjnego przelewu na rachunek Kantoru Walutowego lub doładowania go kartą kredytową czy debetową. Teraz klienci mogą dokonywać zakupu waluty obcej (sprzedaż PLN) korzystając z kodu BLIK.

BLIK w Kantorze Walutowym Alior Banku

Aby skorzystać z tej opcji podczas zakupu waluty w Kantorze Walutowym w polu „Płacę z” należy wybrać opcję „BLIK – płatność z rachunku Twojego Banku”. Następnie należy wprowadzić wygenerowany w aplikacji banku kod BLIK i potwierdzić operację, a środki z zakupu waluty w ciągu kilku sekund znajdą się na rachunku walutowym Klienta w Kantorze Walutowym.

BLIK rozwija się z roku na rok, zdobywając mocną pozycję na rynku płatności bezgotówkowych. Na początku 2023 r. korzystało z niego już ponad 13,5 mln osób. W samym Alior Banku w drugim kwartale zrealizowaliśmy blisko 14 milionów transakcji BLIK. W stosunku do zeszłego roku to wzrost o 38 procent. Przewidujemy, że zainteresowanie tym sposobem płatności będzie tylko rosnąć, dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić do funkcjonalności Kantora Walutowego opcję szybkiej wymiany walut również za pośrednictwem BLIKA – mówi Zbigniew Zamara, Menedżer ds. Walutowych platform transakcyjnych z Alior Banku.

Usługa jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych w Alior Banku. Jest całkowicie bezpłatna.