Partner serwisu Visa dla biznesu

Allegro będzie sprzedawało bilety na koncerty

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Allegro
Opublikowano: 5 grudnia 2018, 14:36 Aktualizacja: 20 sierpnia 2019, 16:31

Już niedługo na Allegro będzie można kupować bilety na imprezy rozrywkowe i kulturalne. To efekt porozumienia z firmą eBilet. Na Allegro będzie można nabyć wejściówki na festiwale muzyczne – na przykład Open’er, czy Orange Warsaw Festival i na rozrywki dla całej rodziny, takie jak Cirque du Soleil czy Disney on Ice.

Allegro będzie sprzedawało bilety na koncerty

Allegro zawarło umowę inwestycyjną z eBilet Polska, serwisem, który notuje ponad 2 mln wizyt miesięcznie. Transakcja oczekuje jeszcze na akceptację Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Bilet na koncert kupisz na Allegro. Umowa z eBilet Polska

W informacji prasowej czytamy, że Allegro odwiedza 17 mln osób w miesiącu. Z kolei internetowa sprzedaż biletów na imprezy rozrywkowe w Polsce jest warta ponad 700 milionów złotych i rośnie o około 20% rocznie. Dzięki umowie inwestycyjnej z eBilet Allegro stanie się jedną z głównych platform sprzedaży biletów w Polsce. Z kolei klienci eBilet.pl otrzymają szeroką gamę produktów i usług dostępnych na Allegro, choćby takich jak Allegro Smart.

Dzięki tej inwestycji Allegro wspólnie z eBilet.pl będzie mogło pełnić funkcję głównego „centrum rozrywki” dla klientów w Polsce – oferując inspiracje, dostarczając geolokalizowane rekomendacje wydarzeń i sprawiać, że kupowanie biletów i uczestnictwo w wydarzeniach będzie wygodne dzięki takim rozwiązaniom jak: plany sal widowiskowych, wybór miejsca lub dedykowane centrum obsługi klienta.

Dodatkowo, dzięki tej transakcji, Allegro poszerzy swój zespół o menedżerów i ekspertów branży rozrywkowej, którzy rozumieją potrzeby i gusta Polaków oraz mają wieloletnie doświadczenie we współpracy z największymi promotorami wydarzeń z Polski i z zagranicy – czytamy w informacji prasowej.

TO CZEGO SZUKASZ – ZNAJDZIESZ NA ALLEGRO

Z 17-stoma milionami odwiedzających w miesiącu Allegro ma wszelkie możliwości, aby stać się największym dystrybutorem biletów w Polsce. Po co odwiedzać zewnętrzne strony, jak zarówno kurtkę, grę, jak i bilet na koncert będzie można kupić w jednym miejscu? Pozostają jednak pewne wątpliwości – na przykład cena. Czy ceny wejściówek będą takie same, jak na innych stronach? I czy jaką formę dostawy biletów zaoferuje Allegro? Z dzisiejszego komunikatu wynika, że zakup biletów będzie objęty darmową dostawą w ramach Allegro Smart, ale więcej szczegółów poznamy zapewne za kilka tygodni.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

allegro-bedzie-sprzedawalo-bilety-na-koncerty