Amazon Transcribe to narzędzie wykorzystujące algorytmy uczenia maszynowego do przekształcania dźwięku na tekst. Wraz z aktualizacją, usługa obsługuje strumieniową transkrypcję w ponad 100 językach, oraz 30 nowych.

Język polski dostępny w Amazon Transcribe

W komunikacie czytamy, że Amazon Transcribe jest wykorzystywane na przykład przez Slacka, do transkrypcji rozmów i wiadomości audio/wideo, co ma poprawiać współpracę zespołów. Formuła 1 stosuje ją do tworzenia dokładnych napisów z komentarzy na żywo, a NASCAR korzysta z niej do napisów dla materiałów wideo na żądanie w wielu językach.

Rozwiązanie jest też wykorzystywane przez Principal Financial do analizy rozmów z klientami, czy przez New York Times do transkrypcji rozmów z obsługą klienta. Z kolei T-Mobile oferuje transkrypcje poczty głosowej w językach preferowanych przez abonentów – czytamy w komunikacie.

Co jeszcze słychać w Amazonie? Kilka tygodni temu pisaliśmy, że dyrektor generalny Amazona, Andy Jassy, wzywa do pełnego powrotu do biura już na początku 2025 roku. Przez ostatnie 15 miesięcy pracownicy mieli pracować w biurze trzy dni w tygodniu. eraz szefostwo Amazona oczekuje, że pracownicy będą w biurze pięć dni w tygodniu, a praca zdalna będzie możliwa tylko w wyjątkowych okolicznościach.