Partner serwisuVisa dla biznesu

Amazon


Amazon to największa platforma handlu internetowego na świecie założone w 1994 roku. Jej założyciel Jeff Bezos uznawany jest za najbogatszego człowieka globu z majątkiem wycenianym na ok. 95 mld dolarów. Firma wyceniana jest na ponad 1 bln dolarów i jest liderem innowacji technologicznych zatrudniającym ponad pół miliona pracowników. Amazon.pl wysyła towar także do Polski.
Amazon trzeci raz z rzędu kończy kwartał z ponad 100 mld USD przychodów
July 30, 2021, 9:19 AM

Pomimo tego nie udało się sprostać oczekiwaniom analityków. Akcje spółki założonej przez Jeffa Bezosa zanotowały spadki na poziomie 7%.

Skończyła się era Jeffa Bezosa w Amazon. Kto będzie nowym władcą e-handlu?
July 7, 2021, 11:58 AM

Za stery giganta handlu, logistyki czy rozwiązań chmurowy siada Andy Jassy - “cień Bezosa”.

Amazon ogłasza otwarcie Europejskiego Laboratorium Innowacji
May 24, 2021, 11:43 AM

Amazon wprowadza zautomatyzowane stacje sortujące, roboty podnoszące pojemniki z produktami oraz inne zdalnie sterowane rozwiązania robotyczne.

Amazon pomaga polskim firmom w ekspansji zagranicznej
May 19, 2021, 2:57 PM

Przedsiębiorcy upatrują możliwości rozwoju w e-commerce. Wielu korzysta z Amazona, by pozyskiwać klientów za granicą i korzystać z możliwości magazynowania towaru i usług logistycznych.

Amazon chroni przed fałszerzami
May 18, 2021, 12:56 PM

Amazon przechwycił ponad 2 miliony podrobionych produktów jeszcze przed wysłaniem ich do klienta. Tylko 6% prób rejestracji konta sprzedawcy pomyślnie przeszło proces weryfikacji.