Uruchomienie płatności online to ważny krok na drodze do prowadzenia własnej działalności w e-commerce. Wiąże się to jednak z pewnymi obowiązkami, w tym z koniecznością przejścia procesu weryfikacji. W podcaście wyjaśniono dlaczego operatorzy płatności wymagają przekazania im określonych informacji i dokumentów.

Weryfikacja e-sprzedawcy zwiększa bezpieczeństwo transakcji

Maciej Pawlak opowiedział nam o tym, jak regulacje dotyczące AML służą bezpieczeństwu merchantów oraz kupujących. Przejście procesu weryfikacji przekłada się na poczucie zaufania po stronie klientów, którzy wiedzą, że mają do czynienia z wiarygodnym podmiotem. Weryfikacja to także korzyść dla e-sprzedawców w postaci pewności, że środki przekazywane przez kupujących trafią na właściwe konto.

W rozmowie poruszyliśmy również takie kwestie jak przyczyny coraz większego stopnia regulowania rynku usług płatniczych, etapy procesu weryfikacja merchanta, czy regulacje, które powinny brać pod uwagę firmy prowadzące sprzedaż w sieci.

Z Maciejem Pawlakiem rozmawiała Izabela Kozakiewicz. Materiał jest dostępny w wersji wideo na YouTube. Wersje audio można odsłuchać m.in. na Spotify i Soundcloud.

Pozostałe podcasty znajdziecie pod tym linkiem i w zakładce Fintek Extra.

Wersja audio:

Podcast na YouTube: