Apfino to platforma osadzona w chmurze, która została niedawno uruchomiona przez Comarch. Zapewnia ona przedsiębiorcom dostęp online do różnych usług finansowych.

Kaczmarski Inkasso specjalizuje się w świadczeniu windykacji polubownej. Ma już blisko 30-letnie doświadczenie w odzyskiwaniu należności dla klientów z sektora MŚP.

Apfino rozbudowuje ofertę o zlecenie windykacji

W ramach ogłoszonej współpracy, użytkownicy aplikacji Apfino mogą zlecać do Kaczmarski Inkasso odzyskanie należności online bezpośrednio ze swojego konta w programie Comarch ERP XT. Zapowiedziano udostępnienie usługi także w systemie Comarch ERP Optima.

– Dziś firmy potrzebują rozwiązań, które są dostępne w miejscu ich naturalnego funkcjonowania, takich jak systemy ERP. Usługa windykacji polubownej ulokowana blisko procesu fakturowania i księgowania rozliczeń z kontrahentami pozwala zadbać o płynność finansową firmy. Odzyskane pieniądze przedsiębiorcy mogą przeznaczyć nie tylko na bieżące funkcjonowanie, ale także na inwestycje i rozwój – mówi Jakub Kostecki, prezes Zarządu Kaczmarski Inkasso.

Przekazanie sprawy do windykacji odbywa się całkowicie online. Użytkownicy platformy Apfino mogą na bieżąco kontrolować postępy w danej sprawie. Windykacja skupia się na działaniach, które mają zmotywować kontrahenta do szybkiej spłaty zobowiązań lub uzgodnić akceptowalne rozwiązanie, np. spłatę należności w ratach.

Kaczmarski Inkasso pobiera opłatę prowizyjną tylko w przypadku skutecznej windykacji, czyli wtedy, kiedy pieniądze zostaną odzyskane dla klienta. Dla wierzyciela dochodzenie należności może być bezpłatne, jeśli skorzysta z opcji obciążenia dłużnika kosztami windykacji.