Pozytywny odbiór przez klientów Carrefour zaowocował nawiązaniem szerokiej współpracy. Dzięki niej, już dzisiaj Donateo pojawi się w piętnastu sklepach sieci, a w najbliższych tygodniach będzie sukcesywnie wdrażane w kolejnych lokalizacjach. Trwające przez ostatnie tygodnie testy przeprowadzone zostały łącznie w czterech punktach w Polsce.

Donateo dostępne w sklepach Carrefour

Donateo to autorski projekt BetterPOS. Umożliwia bezgotówkowe wsparcie organizacji dobroczynnych za pomocą wirtualnych puszek, terminali płatniczych oraz stacjonarnych wpłatomatów. Ostatnio Donateo nawiązało współpracę z Fundacją Polska Bezgotówkowa. Zgodnie z postanowieniami listu intencyjnego, podmioty będą wspierać promocję innowacji płatniczych, w tym mikrodonacji w płatnościach bezgotówkowych.

Teraz w ramach pilotażu, aplikacja Donateo pojawiła się w ostatnich tygodniach na terminalach w wybranych sklepach sieci Carrefour. Ze wstępnych danych wynika, że nawet co 5 klient zdecydował się na przekazanie przy okazji zakupów drobnego datku. W najbliższych miesiącach Donateo pojawi się w kolejnych sklepach, a z czasem we wszystkich punktach Carrefour w całej Polsce.

W trakcie programu pilotażowego na terminalach płatniczych pojawiła się opcja przekazania datku w stałej wysokości 2 zł na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej. Możliwość wpłat za pośrednictwem Donateo dostępna jest w tradycyjnych kasach, wyłącznie przy płatności kartą. Środki trafiają bezpośrednio na konto fundacji. Dzięki temu retail ma nie ponosić żadnych kosztów związanych z ich obsługą. Odzwierciedleniem przelewu jest szczegółowa informacja dostępna na koncie bankowym klienta.

Projekt Donateo powstał w 2020 roku jako przedsięwzięcie spółki BetterPos z inicjatywy jej założyciela i CEO – Krzysztofa Adamskiego.