Aplikacja Donateo jest projektem autorstwa BetterPOS. Platforma pozwala na wspieranie organizacji charytatywnych w Polsce przez wdrażanie technologii finansowych, w tym na wdrażanie mikrodonacji na terminalach w punktach handlowych największych sieci detalicznych oraz niebawem na platformach e-commerce.

Fintech Donateo nawiązuje współpracę z Polską Bezgotówkową

Obecnie fintech liczy na wdrożenia w kolejnych punktach. Firma opracowała takie rozwiązania jak: Aplikacja Donateo, datkomaty i e-skarbonki, które pozwalają na przekazywanie mikrodonacji za pośrednictwem płatności bezgotówkowych.

– Zapowiedź współpracy z Fundacją Polska Bezgotówkowa to ważny krok w naszym rozwoju. Łączą nas wspólne cele związane z rozwojem nowej kategorii transakcji bezgotówkowych – mówi Krzysztof Adamski, CEO BetterPOS, pomysłodawca projektu Donateo.

Współpraca Fundacji Polska Bezgotówkowa z BetterPOS, który jest twórcą projektu Donateo, skupiać się będzie głównie na realizacji działań związanych z promowaniem mikrodonacji w płatnościach bezgotówkowych na rzecz pomocy Ukrainie. Od 24 lutego 2022 roku Fundacja wspiera bowiem akcje pomocowe realizowane przez instytucje charytatywne dla społeczeństwa Ukrainy.

Ostatnio Polska Bezgotówkowa nawiązała także współpracę ze Smart City Wrocław. Pod hasłem „Wrocław bezgotówkowy – raz spróbujesz, pokochasz na zawsze” odbędzie się cykl bezpłatnych spotkań i szkoleń z przedsiębiorcami działającymi na terenie miasta.