Aplikacja mPay jest dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS. Aby z niej korzystać należy przejść proces rejestracji. Przypominamy, że za pomocą aplikacji można przekazywać datki na zbiórki charytatywne „Na pomoc Ukrainie”. Całość wpłaconej kwoty trafia do wskazanej organizacji.

Co mPay oferuje Ukraińcom?

Najważniejszym udogodnieniem jest wydanie aplikacji mPay w języku ukraińskim. Do tej pory użytkownicy mieli do wyboru polską, angielską i niemiecką wersję językową. Aplikacja posiada szereg funkcji, które mogą ułatwić podróżowanie po Polsce. Mowa m.in. o płatnościach za bilety komunikacji miejskiej czy parkowanie.

Ukraińcy w aplikacji mPay mogą skorzystać z opcji mPay Go!, która pokazuje jak dojechać w dane miejsce. Wystarczy wpisać nazwę docelowej ulicy, a aplikacja wskaże przystanek oraz numer linii tramwaju czy autobusu, którą należy wybrać wraz z godziną odjazdu. Wyświetlane jest kilka opcji dojazdu – bezpośrednio lub z przesiadkami.

Aplikacja umożliwia pojazdom z ukraińskimi numerami rejestracyjnymi bezpłatny przejazdu autostradą A4 na odcinku Kraków-Katowice. Inne dostępne funkcje to robienie szybkich przelewów, zakup ubezpieczenia, opłacanie dostępu do serwisów filmowych i muzycznych oraz wstępu do wybranych miejsc rozrywki, nadawanie przesyłek.