mPay zapewnia, że na odcinku Kraków – Katowice bramki otworzą się automatycznie, a opłata nie zostanie pobrana. Warunkiem jest by przejazd odbywał się autem o ukraińskich rejestracjach, które zostało zarejestrowane w aplikacji. Niezbędne jest także uruchomienie płatności videotolling.

Podobne wsparcie dla obywateli Ukrainy wprowadził już Autopay. Do końca marca ukraińscy kierowcy przejadą za darmo odcinkiem A4 Katowice – Kraków oraz AmberOne A1 Toruń – Gdańsk, a także trasą A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica. Przy czym opłata za przejazd zostanie pobrana, ale w ciągu kilku dni nastąpi jej zwrot.

mPay wspiera zbiórki na rzecz Ukrainy

Z aplikacją mPay w łatwy i szybki sposób można wziąć udział w zbiórkach charytatywnych „Na pomoc Ukrainie”. mPay udostępnił funkcję „Pomagam” fundacjom i organizacjom, które organizują  wsparcie dla Ukrainy i obywateli ukraińskich – czytamy w komunikacie.

– Nasza aplikacja ułatwia codzienne płatności, ale jest również praktycznym narzędziem wspierania inicjatyw społecznych. Mam nadzieję, że nasi użytkownicy skorzystają z możliwości szybkiego przelewania pieniędzy na zbiórki związane ze wspieraniem Ukrainy – mówi Andrzej Basiak, prezes zarządu mPay.

Ponadto fintech postanowił na znak protestu przeciwko agresji Rosji na Ukrainę oraz w geście solidarności z Ukraińcami zablokować rejestrację i korzystanie z aplikacji mPay użytkownikom z rosyjskimi numerami telefonów.