W ramach Ekosystemu FinTech Poland ma powstać środowisko relacji pomiędzy fintechami, liderami technologii, instytucjami publicznymi oraz społecznością inwestycyjną. Do inicjatywy przystąpił już BLIK, Kontomatik, Mastercard, WOO Network i Zonda. W tym gronie znalazł się także BNP Paribas Bank Polska, który ma za sobą inwestycję w Autenti.

W połowie września Autenti pozyskało 8,5 mln EUR (prawie 40 mln PLN) od obecnych i nowych inwestorów. Więcej na ten temat można przeczytać w rozmowie z Tomaszem Platą, podlinkowanej powyżej.

Ekosystem FinTech Poland szansą dla fintechów

Integracja uczestników rynku innowacji finansowych w Polsce ma wspomagać szybszy rozwój całego sektora. W ramach nowego projektu planowane jest podejmowanie wspólnych inicjatyw, w tym dialogu z regulatorami. Tomasz Plata wskazuje, że tego typu kooperacja fintechów może przynieść wiele korzyści.

– Musimy znajdywać sposoby by usługi, które promujemy i sprzedajemy na co dzień były rzeczywiście popularne, właściwie rozumiane i zyskiwały dobrą pozycję nie tylko na rodzimym rynku, ale też za granicą. Z tego powodu oceniam bardzo wysoko tą ideę i chętnie do niej przystąpimy – mówi Tomasz Plata, VP & Co-Founder Autenti.com.

Rozmowa jest dostępna na YouTube: