Authologic rozwija platformę umożliwiającą cyfrową weryfikację tożsamości osób poprzez dane bankowe, dokumenty cyfrowe i dane biometryczne. Współpraca z Belvo – platformą z Ameryki Łacińskiej, działającą w obszarze otwartej bankowości – pozwala na potwierdzenie tożsamości poprzez open banking w Meksyku, Brazylii i Kolumbii.

Weryfikacja poprzez open banking na kolejnych trzech rynkach

– To rozwiązanie umożliwia potwierdzanie tożsamości użytkowników firmom obecnym na tych rynkach lub takim, które dopiero planują premierę swoich produktów w tym regionie – mówi Krzysztof Klimczak, współzałożyciel Authologic. –

W ramach współpracy z Authologic, Belvo umożliwia weryfikację tożsamości online poprzez otwartą bankowość (tzw. open banking). Da się w ten sposób potwierdzić tożsamość klienta przy użyciu wiarygodnych danych, posiadanych przez banki. Są one udostępniane za wiedzą i zgodą użytkownika, np. przed skorzystaniem z usługi wymagającej pewności, że firma ma do czynienia z właściwą osobą.

Z rozwiązaniem Belvo jest połączone ponad 60 instytucji w Ameryce Łacińskiej. Firma powstała w 2019 roku i – podobnie jak Authologic – rozwijała się w akceleratorze YCombinator. Belvo posiada swoje oddziały między innymi w Meksyku i Brazylii.

– Wszystkie z tych rynków są perspektywiczne. Szczególnie rynek brazylijski, który bardzo szybko się rozwija. Współpraca z Belvo rozszerzy nasze możliwości w tym regionie. Dzięki otwartej bankowości zapewni między innymi skrócenie czasu procesu AML PoA (proof of address) w trakcie weryfikacji – komentuje Krzysztof Klimczak z Authologic.