Usługi Authologic skierowane są przede wszystkim do firm, którym zależy na zdalnej weryfikacji użytkownika. Polski fintech agreguje metody umożliwiające potwierdzenie tożsamości online poprzez dane bankowe, biometryczne oraz dokumenty cyfrowe.

– Naszym celem jest dostarczać w jednym API wszystkie cyfrowe metody weryfikacji tożsamości online, ze wszystkich krajów na świecie. Nasze kolejne integracje to dowód na to, że krok po kroku realizujemy tę wizję – komentuje Krzysztof Klimczak, współzałożyciel Authologic.

Nowy partner Authologic w krajach bałtyckich

Authologic nawiązał współpracę ze Smart-ID. To powszechnie wykorzystywane w krajach bałtyckich rozwiązanie umożliwiające zdalne potwierdzenie tożsamości, a także elektroniczne podpisywanie dokumentów i rejestrację do e-usług.

Z aplikacji Smart-ID korzysta już ponad 3,3 mln użytkowników. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca przeprowadzono za jej pomocą ponad 83 mln operacji. Aby zacząć korzystać z aplikacji, należy pobrać ją na swoje urządzenie mobilne i zarejestrować się np. przy użyciu dowodu osobistego (ID-card) lub Mobile-ID.

Authologic poszerza ofertę na czeskim rynku

Authologic do katalogu oferowanych metod weryfikacji tożsamości wprowadził czeskie rozwiązania: Bank ID i MojeID. Pierwszy z nich umożliwia potwierdzenie tożsamości za pomocą bankowości elektronicznej. Bank ID daje szereg możliwości: od logowania w e-sklepach i aplikacjach, przez szybkie uzupełnianie formularzy, po weryfikację tożsamości i podpisywanie dokumentów.

Z kolei MojeID pozwala na uwierzytelnienie wykorzystując np. zweryfikowany numer telefonu i adres e-mail. Aplikacja umożliwia logowanie do różnych stron i usług, ułatwia także dostęp do serwisów administracji publicznej. Na MojeID zarejestrowano już ponad 900 tys. kont.

– Każda kolejna integracja naszej platformy z nowymi metodami weryfikacji rozszerza możliwości biznesowe – nasze i naszych klientów. Widzimy coraz większe zainteresowanie rynkami krajów bałtyckich i Czech, głównie ze strony fintechów B2C – mówi Krzysztof Klimczak z Authologic.