Nową odsłonę bankowości mobilnej klienci VeloBanku zobaczyli w maju bieżącego roku. Do tej pory klienci mogli z poziomu bankowości mobilnej kupić bilet komunikacji miejskiej czy opłacić parking, a od teraz mogą również automatycznie zapłacić za autostrady.

VeloBank i Autopay – automatyczne płatności za autostrady

Jak uruchomić nową usługę w aplikacji mobilnej VeloBanku? Po zalogowaniu należy wybrać „Usługi”, „Transport”, a następnie „Autostrady”. Automatyczne przejazdy są aktualnie dostępne na autostradzie A1 (Toruń-Gdańsk) oraz na autostradzie A4 (Katowice-Kraków).

Na odcinku A1 Toruń-Gdańsk wystarczy podjechać pod dowolną bramkę, natomiast na odcinku A4 Kraków-Katowice trzeba wybrać bramki oznakowane symbolem czarnej kamery na żółtym tle. W obu przypadkach system po rozpoznaniu auta podniesie szlaban, a opłatę za przejazd pobierze po zjeździe z autostrady.

System korzysta z nowoczesnych rozwiązań weryfikacji tablic rejestracyjnych, tzw. videotolling. Aplikacja VeloBanku jest dostępna w sklepach Google Play, App Store oraz AppGallery.

Autopay to polski fintech, który kilka tygodni temu przeszedł rebranding. Firma planuje rozwój nowych produktów i chce stać się czołową europejską spółką technologiczną. Pod wcześniejszą nazwą, Blue Media, fintech działał od 1999 roku.  Firma wprowadzała takie nowości jak doładowania telefonów komórkowych online (2002 r.), szybkie płatności za rachunki przez internet (2011 r.), czy płatności automatyczne Autopay za przejazdy na autostradach (2019 r.).