Bankowość mobilna została zintegrowana z zaawansowanym systemem CRM (customer relationship management) VeloBanku. To pozwala na „hiperspersonalizację”, czyli dopasowanie oferty do potrzeb klienta. Aplikacja spełnia również najwyższe standardy rynkowe w zakresie bezpieczeństwa – czytamy w komunikacie.

Nowa aplikacja mobilna VeloBanku

Na pulpicie dostępne są szybkie skróty, które pozwalają na zarządzanie finansami i zapewniają dostęp do spersonalizowanych opcji. Wchodząc do aplikacji użytkownik od razu zobaczy status swoich najważniejszych produktów, a także przejrzy pozostałe. Jednym z wielu udogodnień jest możliwość szybkiego sprawdzenia, jakie karty są podpięte do danego rachunku – wystarczy jedno kliknięcie w ikonę, aby zobaczyć szczegóły. Ponadto wszystkie funkcje w aplikacji są ze sobą powiązane, co ułatwia nawigację, np. po przejściu na ikonę kantoru od razu pojawia się możliwość aktywacji usługi karty wielowalutowej.

Na dole ekranu umieszczono menu z pięcioma, kluczowymi dla klientów kategoriami. To: „Pulpit”, „Finanse”, „Płatności”, „Usługi” oraz „Wnioski”. Dzięki temu użytkownicy aplikacji mogą przemieszczać się między poszczególnymi sekcjami. Co ważne, „Usługi” to nie tylko oferta finansowa, ale też pozafinansowa. Klienci znajdą tam m.in. VeloKantor, ofertę ubezpieczeniową, a także będą mogli zakupić bilety komunikacji miejskiej oraz opłacić parking w kilkudziesięciu miastach, w tym m.in. Warszawie.

Kolejne funkcje typu VAS, czyli value added service, VeloBank będzie wprowadzał sukcesywnie. Pierwszą z nich będą VeloChwile, program, w którym klienci zbierają punkty za płatności i następnie mogą je wymienić na nagrody.

Wprowadzono też nowy sposób uwierzytelnienia. Przy uruchamianiu aplikacji na nowym urządzeniu po raz pierwszy odbywa się tzw. call back – zamiast wiadomości SMS, klient otrzymuje telefon z indywidualnym kodem.

Aplikacja VeloBanku została zintegrowana z systemem CRM, który jest zasilany wiedzą analityczną i oparty o dane dostępne w czasie rzeczywistym. To umożliwia dopasowanie oferty banku do sytuacji klienta i jego aktualnych potrzeb. To oznacza, że każdy użytkownik aplikacji otrzyma spersonalizowaną komunikację, dostosowaną do jego aktualnych potrzeb. Czego innego potrzebuje bowiem osoba udająca się na wakacje, a czego innego osoba, która kupuje właśnie pierwsze mieszkanie. Treści w bankowości mobilnej mogą różnić się nie tylko samą ofertą czy jej parametrami, ale również sposobem prezentacji.