Czy Facebook już działa? Pozornie możemy powiedzieć, że tak. Wczoraj w okolicach 19:00, serwisy Meta zaczęły ponownie zezwalać na dostęp. Wielu użytkowników mogło zalogować się do swoich kont, wykorzystując dotychczasowe hasło. Niektórzy logowali się automatycznie bez konieczności ich wpisywania.

Niestety, nie wszystkim się to udało. CyberRescue pisze, że obserwuje spływające zgłoszenia od klientów, którzy w dalszym ciągu nie mogą korzystać z Facebooka.

Dlaczego nadal nie mogę korzystać z Facebooka?

Problem nie zniknął u osób, które nie pamiętają swoich haseł. Każdorazowa próba skorzystania z formularza odzyskiwania hasła, kończy się niepowodzeniem. Nie działa autoryzacja. Facebook nie wysyła kodów, nie działa potwierdzenie tożsamości przez powiązany WhatsApp, numer telefonu ani adres mailowy.

Czy można zatem odzyskać dane logowania w inny sposób? Niestety na ten moment nie. Prawdopodobnie Meta nie naprawiła awarii w stu procentach. Możliwe, że tak duża liczba zapytań i wysłanych próśb o kody dostępu, wpływa negatywnie na działanie platformy.

Warto uważać na fałszywe strony, które mogą się pojawić, oferujące pomoc w logowaniu do kont społecznościowych lub odzyskaniu haseł. Zdezorientowany użytkownik może pochopnie ulec takiej pokusie, jednak serwis, na który zostanie przeniesiony będzie witryną jedynie przypominającą docelową. W rzeczywistości można stać się ofiarą phisingu – czyli wyłudzenia danych do logowania.