Partner serwisuVisa dla biznesu

Facebook


Facebook to największa platforma społecznościowa na świecie, która posiada blisko 2 mld użytkowników. Do Facebooka należy m.in. WhatsApp, Messenger i Instagram. Założycielem Facebooka jest Mark Zuckerberg.
Libra zmienia nazwę na Diem i mocno odcina się od Facebooka
December 1, 2020, 4:48 PM

Kryptowaluta od Facebooka zmienia nazwę z Libra na Diem. Celem jest zdystansowanie się od negatywnego kontekstu, który otacza projekt Facebooka.

Facebook coraz śmielej podchodzi do płatności mobilnych
September 1, 2020, 2:36 PM

Facebook dąży do coraz bardziej spójnej strategii wokół płatności cyfrowych, tworząc Facebook Financial, który będzie obsługiwał wszystkie projekty związane z płatnościami, w tym Facebook Pay.

Facebook Pay coraz bliżej. Można dodawać karty
August 31, 2020, 11:49 AM

W ustawieniach Facebooka pojawiła się nowa nazwa sekcji płatności: Facebook Pay. Nowa opcja ma umożliwić transfer pieniędzy pomiędzy użytkownikami.

Facebook Shop będzie dostępne w aplikacji. Pojawią się też nowe funkcje dla e-commerce
August 26, 2020, 3:44 PM

Facebook zapowiedział wdrożenie nowej funkcji, która ułatwi prowadzenie sklepu internetowego - w USA ruszyły testy Facebook Shop na aplikacji mobilnej.

Facebook zapłaci Francji 125 mln USD zaległego podatku
August 24, 2020, 7:57 PM

Francja poważnie traktuje kwestie wpływów podatkowych od gigantów technologicznych. Facebook doszedł do porozumienia z francuskim organem podatkowym i zapłaci 125 mln USD zaległego podatku za lata 2009-2018.