Bank Millennium stara się uprościć klientom korzystanie z płatności mobilnych, nie tylko w internecie, ale również w sklepach stacjonarnych. Millennium jako pierwszy bank w Polsce udostępnił płatności zbliżeniowe BLIKIEM. Teraz nowe rozwiązanie w postaci płatności kodem BLIK zyskali klienci korzystający z zegarków marki Apple.

– Niezmiennie stawiamy na mobilność, wygodę i proste rozwiązania. Taka też jest nasza nowa odsłona aplikacji na smartwatche Apple. Działa niezależnie od telefonu i dzięki niej użytkownicy mogą zapłacić BLIKIEM czy wygodnie zatwierdzać operacje zegarkiem, również w placówkach banku. Dlatego to rozwiązanie jest nie tylko przyjazne dla użytkowników, ale też dla środowiska – mówi Tomasz Perski z Departamentu Bankowości Elektronicznej Banku Millennium.

Nowości w aplikacji Millennium na urządzenia Apple Watch

Klienci banku korzystający z aplikacji na Apple Watch zyskali dostęp do nowych funkcji. Mogą z poziomu smartwatcha dokonywać płatności kodem BLIK. Korzystanie z tej metody zapłaty możliwe jest zarówno w przypadku transakcji online, jak i na zakupach stacjonarnych. Dostępne są również wpłaty i wypłaty z bankomatów oraz zakupy bez kodu BLIK.

Aplikacja Banku Millennium na Apple Watch umożliwia także zatwierdzanie płatności kartą w internecie, podgląd kursów walut, podgląd historii transakcji i szczegółów posiadanych produktów na odświeżonej stronie głównej.

Klienci Millennium za pomocą smartwatcha od Apple mogą również zatwierdzać operacje autoryzacją mobilną, zarówno te zlecane online, jak i niektóre operacje w stacjonarnych placówkach banku. Możliwe jest także ustawienie podglądu salda na tarczy zegarka i korzystanie z innych komplikacji Apple Watch.

W celu powiązania zegarka marki Apple z aplikacją Banku Millennium, wystarczy włączyć opcję Bluetooth, a następnie zalogować się do aplikacji mobilnej na telefonie i wprowadzić PIN.