Partner serwisu Visa dla biznesu

Bank Millennium zapowiedział rychłe wdrożenie Apple Pay

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#Millennium
Opublikowano: 5 lutego 2019, 15:51 Aktualizacja: 20 lutego 2020, 13:32

Na dzisiejszej konferencji Bank Millennium pochwalił się najwyższym zyskiem w historii, który osiągnął poziom 761 mln zł. To wzrost o 12% w skali roku. Liczba aktywnych klientów banków przekroczyła 1,8 mln osób. Co kwartał przybywa ich ponad 60 tysięcy.

Bank Millennium udostępnia nowy serwis transakcyjny dla pierwszych klientów

Prezes banku Joao Bras Jorge zapowiedział także, że trwają prace nad wdrożeniem Apple Pay – klienci będą mogli z niego korzystać najpóźniej w marcu. Millennium Bank zapowiadał wdrożenie tej metody płatności pod koniec 2019 roku. Bankowcy poważnie podeszli do wdrożenia Apple Pay – z plotek, których powtarzać nie wypada, wynikało, że im późniejsze wdrożenie tym większy wstyd.

 

Apple Pay to wyjątkowa innowacja technologiczna, bo domagali się jej sami użytkownicy, szczególnie za pośrednictwem mediów społecznościowych. To precedensowa sytuacja, bo jeszcze nie zdarzyło się, by klienci składali tak stanowcze żądania by np. poprawić sposób logowania do aplikacji mobilnej. Lista banków z Apple Pay dostępna jest tutaj.

Bank Millennium najpóźniej w marcu udostępni też nową wersję Millennetu (nazwa platformy do bankowości elektronicznej).

1,8 mln aktywnych klientów

W 2018 roku Bank powiększył bazę aktywnych klientów o 202 tys. osób do łącznej liczby 1,8 mln. Z bankowości elektronicznej korzystało 1,36 mln osób, a z bankowości mobilnej i mobilnego Millenetu 963 tys. To wzrost o 36% rdr.

Do najważniejszych innowacji wprowadzonych w ubiegłym roku Bank Millennium zalicza wprowadzenie transakcyjnego chatbota Milla, który umożliwia zlecenie przelewu, przeszukanie historii, doładowanie karty prepaid oraz telefonu. Do tego dochodzi autoryzacja mobilna, czyli zatwierdzanie operacji realizowanych w serwisie bankowości internetowej w smartfonie z zainstalowaną aplikacją mobilną banku. Eliminuje to potrzebę przepisywania [email protected]ł SMS.

Rekordowe 761 mln zł zysku

W 2018 roku grupa Banku Millennium osiągnęła rekordowy zysk netto w wysokości 761 mln zł – 12% wyższy niż w 2017 roku. Głównym czynnikiem poprawy zysków był wynik odsetkowy. Ponadto zmalał poziom odpisów na ryzyko o 7,5% względem 2017 roku. Bank w 2018 roku zapłacił łącznie 593 mln zł podatków (bankowy, dochodowy, VAT).

Millennium chwali się także wzrostem sprzedaży pożyczek gotówkowych. Nowa sprzedaż kredytów gotówkowych wyniosła 3,2 mld zł (+39% rdr). Tylko w IV kwartale sprzedaż pożyczek gotówkowych osiągnęła wartość 809 mln zł.

W listopadzie Bank Millennium ogłosił, że podpisał z Société Générale umowę zakupu Euro banku. 28 grudnia UOKiK wyraził zgodę na tę transakcję.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

bank-millennium-zapowiedzial-rychle-wdrozenie-apple-pay