Nie ma wątpliwości, że pojawienie się w Polsce Revoluta wymogło na bankach zmianę podejścia do kwestii płatności zagranicznych i wymiany walut. Kusząca oferta brytyjskiego fintechu skłoniła znaczną część klientów do zrezygnowania z bankowej karty podczas zagranicznych wycieczek. Banki nie miały wyjścia – musiały uatrakcyjnić swoje pakiety walutowe i obniżyć koszty ponoszone przez klientów. Na razie nie zatrzymało to ekspansji Revoluta nad Wisłą, ponieważ fintech ma już w Polsce ponad 400 tys. klientów.

Chcesz mieć kartę wielowalutową? Sprawdź ofertę

Bank Pekao SA wprowadził promocję – za otwarcie Konta Przekorzystnego, do którego można zamówić Kartę rewolucyjną, klient może otrzymać 100 zł premii.

Załóż konto, Sprawdź ofertę

Karta rewolucyjna od Banku Pekao

Co oferuje karta rewolucyjna od Pekao? To z jednej strony karta wielowalutowa dla osób posiadających walutę na kontach walutowych, a z drugiej strony zbliżone do notowań NBP kursy przy płaceniu za granicą prosto z konta złotowego. Plastik rozlicza transakcje bezpośrednio po kursie Mastercard, bez dodatkowych prowizji banku za przewalutowanie i bez doliczania dodatkowej marży banku do kursu wymiany. Dodatkowo karta daje także możliwość wypłaty gotówki w bankomatach na całym świecie bez prowizji Banku Pekao.

Karta jest wydawana do Konta Przekorzystnego, które można założyć na przykład za pomocą aplikacji PeoPay – wykonując selfie. Bank Pekao podaje, że płatność kartą rewolucyjną z konta w złotych za granicą 100 euro pozwala zaoszczędzić na przewalutowaniu nawet 13 złotych.

Klienci, którzy chcą sami korzystać z wcześniej kupionych walut, mogą wykorzystać inną funkcjonalność karty rewolucyjnej – założenie kont walutowych i rozliczanie transakcji bezpośrednio z nich. Plastik rozpoznaje walutę, w jakiej jest realizowana płatność i obciąża właściwy rachunek w EUR, USD, GBP, CHF. Konto w złotych jest obciążane dopiero wtedy, gdy na rachunku walutowym nie ma zapewnionych środków lub transakcja realizowana jest w innej walucie. Walutę można także kupić online 24h/7 dni w bankowości elektronicznej Pekao24 lub w aplikacji mobilnej PeoPay.

Skorzystaj z oferty finansowej