Po opublikowanym niedawno raporcie NBP wszystko wskazuje na to, że do końca 2022 roku czeka nas dwucyfrowa inflacja. Wiele banków podnosi oprocentowanie lokat i stara się zachęcić do siebie klientów. Dla przykładu, 1 lipca br. startuje przyjmowanie wniosków w ramach programu Dobry Start na rok szkolny 2022/2023. Klienci Banku Pekao mogą złożyć niezbędne dokumenty zarówno w bankowości internetowej Pekao24 jak aplikacji PeoPay. 

Nowa oferta Pekao jest dostępna dla wszystkich klientów

W odpowiedzi na zmieniające się warunki rynkowe Bank Pekao przygotował nową ofertę depozytową. Od 11 lipca w placówkach banku dostępne jest wyższe oprocentowanie lokat na nowe środki. Z oferty mogą skorzystać zarówno nowi jak i obecni klienci banku.

Lokaty na nowe środki można otworzyć z oprocentowaniem wynoszącym: 6,5% w skali roku na 12 miesięcy. Dostępny jest także wariant 6% w skali roku na 9 miesięcy oraz 5,5% w skali roku na 6 miesięcy. Od 18 lipca klienci otrzymają także 4,0% na lokacie 12-miesięcznej otwartej w kanałach zdalnych. Równolegle Pekao podnosi oprocentowanie na Lokatach Standardowych.

Już niedługo będzie można także skorzystać z oferty 7% w skali roku na lokacie z funduszem inwestycyjnym. Z oferty mogą skorzystać klienci, którzy ulokują połowę lokowanej kwoty w Pekao TFI. Oferta dostępna jest w placówkach banku i kanałach zdalnych.

Dla klientów, którzy preferują obsługę produktów bankowych poprzez aplikację mobilną, Bank Pekao oferuje Lokatę 5% PeoPay na 3 miesiące do 30 tys. zł z oprocentowaniem stałym wynoszącym 5% w skali roku. Lokaty z funduszem i promocyjną lokatę w aplikacji klienci mogą otwierać zarówno ze środków już posiadanych w Pekao, jak i nowych, transferowanych z innych banków. Oferty będą obowiązywać przez całe wakacje aż do 31 sierpnia.