Wystarczy, że klient za pośrednictwem bankowości elektronicznej Pekao24 lub w aplikacji mobilnej PeoPay wyrazi zgodę na pobranie historii rachunku z innego banku do Banku Pekao.

Jak działa otwarta bankowość w procesie kredytowym?

Bank pobierze ją online, bezpośrednio do procesu kredytowego. Dzięki temu klient, który wnioskuje o kredyt w Banku Pekao, a jednocześnie dochody otrzymuje na rachunek w innym banku, nie musi dostarczać historii rachunku w formie papierowej.

To upraszcza proces kredytowy. Klient szybciej otrzyma decyzję kredytową i wypłatę pożyczki. Dodatkowo wspieramy ochronę środowiska, gdyż oszczędzamy papier. Jeśli klient zaakceptuje też dokumenty i umowę kredytową w wersji online w Pekao24 lub w aplikacji mobilnej PeoPay, to do przyznania pożyczki nie zostanie zużyta ani jedna kartka papieru.

Warto przypomnieć, że w ramach otwartej bankowości klienci Pekao, którzy mają  rachunki w innych bankach, mogą dodać je w serwisie internetowym Pekao24 oraz aplikacji PeoPay i dzięki temu  wygodnie sprawdzić saldo, historię transakcji oraz zlecić z nich przelew.

Warto przypomnieć, że konto w Banku Pekao można już otwierać z pomocą aplikacji mObywatel (przy zakładaniu rachunku w PeoPay). Wystarczy skopiować wygenerowany w PeoPay kod do weryfikacji i wkleić go w okienku „przekaż dane instytucji bądź firmie” widocznym w aplikacji mObywatel po zalogowaniu.