– Dzięki aplikacji mObywatel nasi klienci mogą potwierdzić swoją tożsamość. Co więcej, mogą ją również wykorzystać do zakładania rachunku naszym banku. Niezwykle nas to cieszy – powiedział Wojciech Werochowski, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

Pekao wprowadza kolejne cyfrowe ułatwienia

Aby założyć konto przy pomocy mObywatel należy zainstalować aplikację PeoPay i wybrać opcję „Zostań klientem Pekao”. Następnie wystarczy skopiować wygenerowany w PeoPay kod do weryfikacji i wkleić go w okienku „przekaż dane instytucji bądź firmie” widocznym w aplikacji mObywatel po zalogowaniu.

Wszystkie niezbędne dane klienta zostaną przekazane do banku automatycznie. W kolejnym kroku aplikacja PeoPay poprosi użytkownika o zdjęcie twarzy. Po uzupełnieniu danych, klient zatwierdza umowę kodem przesłanym w SMS. Następnie wystarczy ustalić numer PIN do logowania w aplikacji banku.

Przy pomocy mObywatel w Banku Pekao można także zawierać umowy online. W tym przypadku proces przebiega podobnie jak przy zakładaniu konta. Bank wykorzystuje przy weryfikacji tożsamości oprogramowanie od polskiego startupu Identt. Technologia ta została oparta o uczenie maszynowe oraz głębokie sieci neuronowe. Jej zadaniem jest porównywać wizerunki twarzy oraz analizować przesyłany przez klienta materiał video.

Niemal 7 mln osób korzysta już z rządowej aplikacji mObywatel. Liczba jej użytkowników stale rośnie. Nic więc dziwnego, że bank zdecydował się na takie wdrożenie. Aplikacja jest systematycznie wzbogacana o kolejne funkcjonalności. Pozwalają one załatwić wiele spraw urzędowych bez tzw. „plastiku”.

– mObywatel jest elektronicznym portfelem, który każdy z nas może mieć w swoim smartfonie. To darmowa aplikacja, dzięki której obywatele mogą w bezpieczny sposób pobierać i okazywać swoje dane. Dzięki rządowej aplikacji Polacy mogą realizować eRecepty, przechowywać certyfikaty covidowe, a nawet legitymować się – tłumaczy minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.