Partner serwisuVisa dla biznesu
Oficjalny partner kategoriiVisa dla biznesu

PSD2


PSD 2 (Payment Service Directive 2) - dyrektywa Parlamentu Europejskiego, która reguluje kwestie świadczenia usług płatniczych w obrębie Unii Europejskiej. Dyrektywa PSD2 w Polsce została zaimplementowana ustawą o usługach płatniczych. Nowe prawo przewiduje m.in. otwarcie dostępu do rachunku bankowego (konta) klientów dla tzw. "podmiotów trzecich", którym klient wyda odpowiednie uprawnienia np. logowanie do aplikacji bankowej za pomocą innej aplikacji, która przykładowo - agreguje rachunki za media.
Open banking i open data. Jak technologia wpływa na skalowanie usług biznesowych?
21 kwietnia 2022, 14:30

Już w czwartek 28 kwietnia odbędzie się bezpłatny webinar organizowany przez fintech Fizen. Tematem przewodnim będzie przyszłość rynku usług finansowych i branż z nim powiązanych.

Kontomatik planuje ekspansję na kolejne rynki [Wywiad]
8 kwietnia 2022, 09:50

Dotychczas Kontomatik skupiał swoją uwagę na kilku europejskich rynkach oraz południowej Azji, ale to ma się wkrótce zmienić.

Bank Pekao upraszcza proces kredytowy dzięki otwartej bankowości
11 marca 2022, 14:05

Bank Pekao korzysta z usługi otwartej bankowości w procesie udzielania pożyczki gotówkowej, limitu pożyczki w koncie i karty kredytowej.

Co można wyczytać z historii rachunku bankowego? To kopalnia wiedzy na temat klienta [WYWIAD]
28 grudnia 2021, 10:42

Co może mówić o kliencie historia jego rachunku bankowego? Jakie transakcje mogą obniżać wiarygodność płatniczą? Rozmowa ze Zbigniewem Hordeckim, CEO Easy Check.

Ranking korzyści wynikających z otwartej bankowości
21 grudnia 2021, 06:00

Zestawienie zostało opracowane na podstawie wyników badania Easy Check i KRD „Otwarta bankowość w Polsce w 2021 roku”.