To kolejny etap rozpoczętego w czerwcu procesu zacieśniania strategicznego partnerstwa z firmą Mastercard, mającego na celu docelową współpracę z tylko jedną organizacją płatniczą, co w założeniu ma pozwolić na optymalizację kosztów i dalszy rozwój płatności bezgotówkowych. Już kilka tygodni wcześniej podobne zmiany objęły nowych klientów indywidualnych banku.

Nowa karta Mastercard do konto biznesowych w Banku Pocztowym

Nowa Karta Biznesowa Mastercard oprócz standardowych funkcjonalności będzie umożliwiała jej posiadaczowi bezpłatne skorzystanie z ubezpieczenia. Ochrona obejmować będzie między innymi zwrot wartości utraconej gotówki wypłaconej z dowolnego bankomatu na całym świecie w przypadku kradzieży do 24h od momentu dokonania wypłaty.

Dodatkowe korzyści aktywowania bezpłatnego ubezpieczenia to: wydłużenie gwarancji sprzętu RTV/AGD oraz elektroniki; zwrot różnicy pomiędzy kwotą zapłaconą za towar, a niższą ceną identycznego produktu znalezionego w innym sklepie w ciągu 30 dni od zakupu i 30-dniowa ochrona zakupów dokonanych za pośrednictwem internetu.

Posiadacze Karty Biznes Mastercard będą mieli także możliwość korzystać z bezpłatnych wypłat z bankomatów na terenie kraju i zagranicą oraz w terminalach POS, płatności zbliżeniowych czy z tzw. cash-backu. Kartę będzie również z łatwością można dodać do takich cyfrowych portfeli jak: Google Pay, Apple Pay oraz Garmin Pay. Dodatkowo, posiadacze kart będą mogli również w przyszłości skorzystać z programu lojalnościowego Mastercard Bezcenne Chwile.

Karta Biznes Mastercard jest kartą debetową, która wydawana będzie do rachunków dla mikroprzedsiębiorców – Pocztowego Konta Firmowego oraz do dedykowanego dla przedstawicieli agrobiznesu ROR-u: Pocztowego Konta Agrobiznes.