Karta z logo Poczty Polskiej to najczęściej wybierana przez klientów banku karta do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Od listopada 2023 r. będzie ona produkowana z ekologicznego materiału pochodzenia roślinnego – PLA. PLA (kwas polimlekowy) to tworzywo pochodzenia biologicznego, stosowane jako alternatywa dla tradycyjnych tworzyw sztucznych na bazie paliw kopalnych.

Nowe ekologiczne karty od Banku Pocztowego

PLA wytwarza się ze skrobi kukurydzianej, a białko roślinne wykorzystuje się jako paszę dla zwierząt. To sprawia, że PLA jest prawdopodobnie najbardziej naturalną alternatywą dla PVC, dostępną obecnie do stosowania w kartach płatniczych. W komunikacie czytamy, że Bank Pocztowy należy do pionierów na polskim rynku, wykorzystujących ten materiał do produkcji kart płatniczych.

Wymiana aktualnych kart z logo Poczty Polskiej będzie odbywała się stopniowo. Nowe karty ekologiczne otrzymają klienci w ramach bieżącej sprzedaży, a dotychczasowi posiadacze kart banku po upływie ważności obecnej karty lub po jej zastrzeżeniu i zamówieniu w jej miejsce nowego egzemplarza.

Karta ekologiczna Mastercard powstała przy współpracy z firmą Thales. Została wzbogacona o dodatkowy atut – udogodnienie dla osób słabowidzących i niewidomych. Blind notch, bo o nim mowa, to specjalne wcięcie na krótszej krawędzi karty, które ułatwi klientom codzienne korzystanie z karty. Ponadto posiada ona wszystkie funkcjonalności dotychczasowej karty debetowej z logo Poczty Polskiej wydawanej przez Bank Pocztowy.