Inperly to aplikacja wspierająca zdalne procesy obsługi klienta, doradztwa oraz sprzedaży produktów i usług. W styczniu Billennium wdrożyło do swojej aplikacji usługi automatycznego potwierdzania tożsamości i podpisu elektronicznego od IDnow. Nowa funkcja umożliwia wystawienie jednorazowego podpisu kwalifikowanego (QES), będącego odpowiednikiem podpisu odręcznego na terenie Unii Europejskiej. Z funkcji tej można korzystać w większości krajów wspólnoty.

Billennium integruje aplikację Inperly z IDnow

Do celów weryfikacji użytkownika i podpisywania dokumentów Inperly wykorzystuje również polskie e-dowody osobiste (z aplikacją eDO App, stworzoną przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych), podpisy kwalifikowane mSzafir od Krajowej Izby Rozliczeniowej oraz podpisy kwalifikowane SimplySign autorstwa Asseco.

Dzięki integracji Inperly z IDnow, firmy i instytucje na całym świecie otrzymują możliwość bezpiecznej weryfikacji tożsamości użytkownika w ramach komunikacji poprzez platformę Microsoft Teams. Nasze rozwiązanie wspiera organizacje w cyfryzacji procesów biznesowych i obiegu dokumentów oraz zapobieganiu oszustwom. Może być z powodzeniem stosowane w instytucjach rządowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych, uczelniach, firmach HR i innych organizacjach oferujących swoje usługi zdalnie – wyjaśnia Tomasz Goźliński, Product Owner Inperly w Billennium.

– Integracja naszego rozwiązania all-in-one – kwalifikowanego podpisu elektronicznego i zdalnej weryfikacji tożsamości – z Inperly, jest zgodne z europejskim rozporządzeniem AML (Anti-Money Laundring) i gwarantuje wszystkim stronom bezpieczne prowadzenie procesów biznesowych na platformie Microsoft Teams. Automatyczna weryfikacja oparta o sztuczną inteligencję pozwala łatwo i szybko sprawdzić lub potwierdzić tożsamość użytkownika. Poprzez kontrolę biometryczną i podpis elektroniczny  to rozwiązanie pomaga zatem zapobiegać kradzieżom tożsamości – mówi Bertrand Bouteloup, Vice President Sales w IDnow.