Krypto Szkoła to platforma online, na którą składa się sześć specjalistycznych kursów wideo opracowanych przez Binance Academy. Ich tematyka obejmuje:

  • Technologię blockchain – kurs w prostych słowach przedstawia, czym jest blockchain, jaka jest jego historia i obszary zastosowania;
  • Podstawy kryptowalut – kurs prezentuje cechy różnych kryptowalut, a także giełd i portfeli kryptowalutowych;
  • Decentralizację – pomoże zrozumieć pojęcia DeFI, inteligentnych kontraktów i DAO (autonomiczne organizacje);
  • WEB 3.0, Metawersum – kurs wyjaśnia kluczowe pojęcia i technologie związane z tymi zagadnieniami;
  • Podstawy handlu – zapewnia niezbędne informacje na temat handlu i ryzyka;
  • Strategie handlu i inwestowania – celem tego kursu jest dostarczenie podstawowych informacji, aby rozpocząć pracę z kryptowalutami.

Po ukończeniu kursów każdy nowy i obecny użytkownik Binance będzie mógł otrzymać certyfikat NFT, który potwierdzi odbycie edukacji z podstaw blockchain’a, kryptowalut i aktywów cyfrowych.

Nowi użytkownicy mogą zarejestrować się na platformie Binance, używając kodu promocyjnego KRYPTOSZKOLA, aby dodatkowo otrzymać zadania edukacyjne, które są dostępne w module „Centrum Aktywności”. Za ich wykonanie użytkownicy będą mogli otrzymać nagrodę finansową w USDT. Nagrody będą przyznawane na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Po zakończeniu edukacji w Krypto Szkole można kontynuować naukę w Binance Academy. Jest to jedna z wiodących platform edukacyjnych promujących adopcję kryptowalut, która zapewnia szereg bezpłatnych materiałów edukacyjnych przybliżających różne obszary zastosowania technologii blockchain i kryptowalut. Obecnie dostępnych jest tam około tysiąca artykułów oraz zaawansowanych kursów w ponad 30 językach.

Łączna liczba odwiedzających Binance Academy w 2022 roku przekroczyła 26 milionów.