Runda inwestycyjna Serii C austriackiego fintechu była prowadzona przez Valar Ventures, z udziałem LeadBlock Partners, Jump Capital, Alana Howarda i REDO Ventures. Spółka jest obecnie wyceniana na 4,1 mld dolarów, co stanowi ponad trzykrotność ostatniej wyceny (1,2 mld dolarów).

Fintech Bitpanda pozyskał 263 mln USD

Założona w Austrii w 2014 roku przez Erica Demutha, Paula Klanscheka i Christiana Trummera, Bitpanda zaczynała jako firma umożliwiająca handel kryptowalutami. Od tego czasu rozwinęła się w platformę inwestycyjną umożliwiającą lokowanie kapitału w akcje ułamkowe (bezprowizyjnie), kryptowaluty lub metale szlachetne. Fintech posiada 3 mln użytkowników.

Bitpanda rozwija centra technologiczne i biura w 8 miastach w całej Europie, w tym w Krakowie. W stolicy Małopolski pracuje dziś 30 programistów zatrudnionych przez fintech. Do końca tego roku ma ich być 50. Celem szefa centrum i Dyrektora Zarządzającego Bitpanda Technology w Polsce, Krzysztofa Rasia, jest zbudowanie tu w najbliższych latach zespołu 300 osób, którzy pracować będą nad kluczowymi funkcjonalnościami platformy Bitpanda. Fintech planuje przeznaczyć na to min. 10 mln euro.

Niedawno firma ogłosiła również otwarcie swojego pierwszego, działającego w pełni zdalnie, Blockchain Research & Development Hub, którego celem jest zjednoczenie wysiłków najlepszych specjalistów z całego świata w celu tworzenia nowych technologii, które będą wykorzystywać blockchain w przyszłości.