Bitpanda, europejska cyfrowa platforma inwestycyjna i pierwszy austriacki jednorożec, ogłasza uruchomienie Blockchain Research & Development Hub. Jednostka skupi się na tworzeniu nowych rozwiązań z wykorzystaniem technologii blockchain, potwierdzając pozycję Bitpandy jako lidera w tym obszarze.

10 milionów EUR inwestycji

Blockchain Research & Development Hub będzie zatrudniać ekspertów i inżynierów w obszarze blockchain, którzy chcą tworzyć nowe rozwiązania z wykorzystaniem tej technologi. Bitpanda zainwestuje 10 milionów EUR w ciągu najbliższych dwóch lat i zatrudni 30 programistów do końca 2021 roku. Nowe centrum skupi się na budowie platformy inwestycyjnej.

-Dla mnie, jako wiceprezesa ds. enginneringu i szefa Centrum Technologii i Innowacji w Krakowie, to ważny krok w kierunku budowy platformy inwestycyjnej nowej generacji, w której inżynierowie będą wykorzystywać możliwości technologii blockchain. Dzięki zdalnemu podejściu, Bitpanda chce przyciągnąć światowej klasy ekspertów i inżynierów blockchain na całym świecie, którzy będą pracowali bezpośrednio z Christianem Trummerem, współzałożycielem i dyrektorem ds. technologii Bitpandy, a do tego prawdziwym wizjonerem – komentuje Krzysztof Raś, wiceprezes ds. engineeringu oraz dyrektor zarządzający Bitpanda Technology w Polsce.

Blockchain w życiu codziennym

– W Bitpandzie koncentrujemy się na propagowaniu wykorzystania blockchain do życia codziennego, ponieważ wierzymy, że jest to technologia przyszłości. Osobiście pracuję z technologią blockchain od 2012 roku a w 2014 roku, zbudowaliśmy dedykowany zespół w pełni skoncentrowany na tej technologii. Bardzo się cieszę z uruchomienia naszego Blockchain Research & Development Hub. Pracujący w nim inżynierowie otrzymają wszystkie zasoby, których potrzebują, aby wprowadzić nowy poziom innowacji dla klientów Bitpandy – komentuje Christian Trummer, dyrektor ds. technologii Bitpandy

Dołączając do zespołu Bitpandy, składającego się z ponad 500 osób, zespół badawczy skupi się na opracowywaniu strategicznych możliwości blockchain i prototypów w celu tworzenia gotowych do wdrożenia rozwiązań.

-Technologia blockchain znajduje się w czołówce innowacji technologicznych, co jest dla nas niezwykle ekscytujące, ze względu na nieskończony potencjał dla firmy takiej jak nasza. Najlepsi inżynierowie są czynnikiem wyróżniającym firmy technologiczne, a ponieważ ta nowa technologia staje się dominującą dziedziną już teraz, staramy się zjednoczyć i uwolnić tych wybitnych specjalistów, uruchamiając innowacyjny Blockchain Research & Development Hub. Chodzi o to, by połączyć inżynierów blockchain – ponad granicami, kulturami i strefami czasowymi – i umożliwić im zbudowanie platformy inwestycyjnej, która zrewolucjonizuje branżę finansową – powiedział Lukas Enzersdorfer-Konrad, dyrektor ds. rozwoju produktu Bitpandy