Łódź zajmuje specjalne miejsce na mapie Polski – w samym jej sercu. Strategiczne położenie miasta wraz z dostępem do węzła autostradowego, zapewnia szybki dojazd do innych dużych aglomeracji, takich jak Wrocław, Poznań, Katowice czy Trójmiasto. Ze względu na liczne inwestycje miejskie, miasto dynamicznie się rozwija i staje się bardzo atrakcyjne zarówno dla mieszkańców, jak i potencjalnych inwestorów.

Łódź, miasto z potencjałem

Łódź jest trzecim największym miastem w Polsce i śmiało można określić je mianem dynamicznie rozwijającego się centrum gospodarczego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Dzięki położeniu na przecięciu europejskich tras autostradowych, dogodnej siatce połączeń kolejowych i lotniczych logistyka oraz podróże krajowe i międzynarodowe są wyjątkowo proste.

Koniunktura Łodzi bazuje na dobrej współpracy z ośrodkami akademickimi, które co roku dostarczają miastu kilku tysięcy dobrze wykształconych pracowników. Największe łódzkie uczelnie: Politechnika Łódzka i Uniwersytet Łódzki prężnie współpracują z nowoczesnym biznesem. Centralna lokalizacja, doskonałe skomunikowanie, dostęp do wykwalifikowanych kadr oraz dynamiczny rozwój czynią z miasta idealne miejsce do prowadzenia biznesu.

Łódź, miasto nowoczesnych technologii

Łódź przeżywa obecnie drugą młodość. Jej źródłem jest rozwój branży nowoczesnych usług biznesowych, takich jak: fintech, BPO, SSC, ITO oraz R&D, a co za tym idzie – stale rosnący popyt na wysokiej jakości powierzchnie biurowe.

Jeszcze kilka lat temu miasto kojarzyło się głównie z przemysłem i włókiennictwem, jednak dzisiejsza Łódź aspiruje do czołówki polskich hubów dla firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

Łódź, zielone miasto

Łódź, znajduje się w rankingu 10 najbardziej zielonych miast w Polsce, gdy lasy nie są uwzględnione w powierzchni miasta. Dobry wyniki, prawda? Miasto może poszczycić się najpiękniejszymi parkami, które sprzyjają odpoczynkowi oraz aktywności fizycznej przed i po pracy.

Zaraz przy wejściu do kompleksu Textorial Park znajduje się Park Źródliska, najstarszy, zabytkowy park Łodzi porośnięty satrymi dębami, których wiek szacuje się na ok. 300 lat. Odpoczynek w cieniu takich drzew nabiera zupełnie nowego znaczenia, nie wspominając już o relaksującym charakterze miejsca.

Łódź, miasto kultury

Księży Młyn, dzielnica Łodzi, w sercu której znajduje się kompleks biurowy Textorial Park, to prężnie rozwijająca się część miasta. Zainteresowanie tą lokalizacją nieprzerwanie rośnie od kilku lat. Powstają nowe restauracje i punkty usługowe, a specyficzna, pełna spokoju atmosfera przyciąga coraz więcej mieszkańców Łodzi. Jeżeli dodać do tego sąsiedztwo najstarszego w mieście Parku Źródliska i miejsca pracy w zasięgu ręki, powstaje obraz okolicy wygodnej do życia i aktywnego spędzania wolnego czasu.

Właściciele Textorial Park dbają również o to, by teren kompleksu tętnił życiem zarówno w godzinach pracy, jak i po nich Organizowane wydarzenia dostępne są zarówno dla pracowników kompleksu, jak i otwarte dla mieszkańców Łodzi. W okresie letnim organizowane są tu występy Teatru MER, kierowane do najmłodszej publiczności, od tego roku cyklicznie można spróbować swoich sił w rozgrywkach gier planszowych, organizowanych przez znanych i lubianych zapalonych graczy z Łodzi, prowadzących swój kanał YouTube PoGraMy TV, z którego można dowiedzieć się wszystkiego z kategorii planszówek, tych najnowszych, jak i klasycznych. W okresie wiosennym i zimowym w atrium kompleksu organizowana  jest Stacja Księży Młyn: Targ Staroci, Rękodzieła i Sztuki Użytkowej, których organizatorem jest Fundacja Przędzalnia Sztuki.

Textorial Park, Twoje miejsce w Łodzi

Textorial Park położony jest w sercu Księżego Młyna jednego z najbardziej rozpoznawalnych punktów Łodzi. Dzięki przystankom autobusowym i tramwajowym w pobliżu, Textorial Park jest doskonale skomunikowany z pozostałą częścią miasta. Stacja kolejowa Łódź Fabryczna znajduje się w odległości 2 km od kompleksu, a czas dojazdu do lotniska to około 20 minut. Bliskość centrum Łodzi, dogodny transport a jednocześnie położenie wśród terenów zielonych sprawiają, że Textorial Park to doskonałe miejsce do pracy.

Kompleks biurowy składa się z trzech budynków biurowych klasy A, o łącznej powierzchni 14 000 m2, połączonych przeszklonym atrium. Jet to przykład rewitalizacji doskonałej – odrestaurowane i zmodernizowane pozostałości przemysłowych zabudowań Fabryki Scheiblera to potencjał miejsca pracy dla najbardziej wymagających najemców.

Kompleks utrzymany jest w duchu zrównoważonego rozwoju. Od powstania utrzymuje wysoki standard ekologiczny, a wszystkie budynki kompleksu uzyskały certyfikaty BREEAM In-Use na poziomie dobrym oraz bardzo dobrym.

Na terenie Textorial Park znajduje się 161 miejsc postojowych w garażu podziemnym oraz 79 miejsc na terenie zewnętrznym. Parking rowerowy przewidziany jest dla 193 użytkowników. Obiekt przystosowany jest również do swobodnego poruszania się osób niepełnosprawnych.

W budynku A znajdują się również restauracja i kawiarnia. Three Chimneys, to restauracja w stylu fusion, która zadowoli najbardziej wyszukane podniebienia. Doskonałe miejsce do spotkań biznesowych, jak i codziennych wspólnych obiadów zespołu. Kawiarnia Kofeina zaprasza zapachem domowych ciast i pysznych przekąsek, w sam raz na szybki lunch między spotkaniami.

Zróżnicowane funkcje kompleksu biurowego oraz położenie w centrum zrewitalizowanego osiedla Księży Młyn, bogatego w ofertę gastronomiczną oraz usługową, sprawiają, że miejsce należy do jednych z najbardziej atrakcyjnych w Łodzi.