BLIKxGoogle Play

Korzystanie z BLIKA w sklepie Google Play przebiega analogicznie jak na innych platformach. Podczas zakupów wystarczy wybrać BLIKA jako metodę płatności, otworzyć aplikację mobilną banku i wygenerować w niej sześciocyfrowy kod. Następnie należy wprowadzić go na platformie Google. Po autoryzacji płatności, zakupione produkty zostaną przetworzone i udostępnione kupującemu.

BLIK dostępny w sklepie Google Play

W obecnej wersji płatność BLIKIEM w Google Play jest przeznaczona tylko do zakupów jednorazowych i nie obejmuje subskrypcji.

– BLIK stale zyskuje na popularności, stając się preferowanym sposobem rozliczeń wielu polskich konsumentów – szczególnie w kanale online. Dlatego sądzimy, że opcja zastosowania kodu BLIK w sklepie Google Play na pewno spotka się z entuzjastycznym przyjęciem użytkowników, dostarczając im korzyści i zwiększając wygodę procesu płatności – mówi Magdalena Kubisa, dyrektorka rozwoju biznesu w Polskim Standardzie Płatności, operatorze BLIKA.

Na koniec pierwszego kwartału 2024  r. z BLIKA aktywnie i regularnie korzystało 16,3 mln klientów polskich banków. W pierwszych trzech miesiącach 2024 r. Polacy zrealizowali za pomocą systemu 518 mln transakcji, z których 264,9 mln odnotowano w e-commerce, co oznacza wzrost o 28 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2023 r. Wartość transakcji online w tym okresie wyniosła 73,9 mld złotych. Obecnie co druga transakcja BLIKIEM jest realizowana w tym kanale.