Dla Polskiego Standardu Płatności to ważny krok w ramach strategii szerokiego udostępniania płatności BLIK w zagranicznych serwisach ecommerce. Dzięki współpracy z PPRO, wszyscy agenci rozliczeniowi, którzy korzystają z jego rozwiązań na lokalnych rynkach, będą mogli udostępnić swoim klientom (sklepom internetowym) płatności BLIKIEM.

Polski Standard Płatności podpisuje umowę z PPRO

– To dla nas przełomowa współpraca w zakresie upowszechniania możliwości wykorzystania BLIKA przy zakupach w zagranicznych sklepach internetowych. Dzięki umowie z PPRO, wielu agentów rozliczeniowych uzyska dostęp do polskiego systemu płatności i zaoferuje je swoim klientom. Jest to również ważny krok, który uatrakcyjni ofertę BLIKA dla zagranicznych banków. – mówi Monika Król, Wiceprezes Zarządu Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA.

Założony w  2006 roku PPRO jest ogólnoświatową instytucją finansową posiadającą licencję e-money wydaną przez Financial Conduct Authority, organ nadzoru finansowego w Wielkiej Brytanii. Spółka obsługuje lokalne metody płatności w ponad 100 krajach.

To kolejny ważny krok na drodze do uczynienia BLIKA międzynarodową metodą płatności. Pod koniec zeszłego roku PSP podpisał umowę z Mastercard, dzięki czemu BLIKIEM będzie można płacić w fizycznych sklepach nie tylko za pomocą kodów, ale także w sposób zbliżeniowy z wykorzystaniem smartfona. Płatności zbliżeniowe BLIK możliwe będą dzięki integracji usługi z Mastercard Digital Enablement Service (MDES). Transakcje będą inicjowane i uwierzytelniane bezpośrednio w aplikacji mobilnej banku, który oferuje BLIKA.