Już kilka tygodni temu pisaliśmy, że udostępnienie Xiaomi Pay planuje Getin Bank, banki spółdzielcze SGB i właśnie BNP Paribas. Teraz z komunikatu wysłanego do klientów wynika, że nowy regulamin uwzględniający tą metodę płatności wejdzie w życie pod koniec stycznia 2022 roku.

Płatności Xiaomi Pay już niedługo w banku BNP Paribas

Tym samym BNP Paribas dołączy do takich banków jak mBank, czy Bank Pocztowy, które Xiaomi Pay udostępniły jakiś czas temu. Płatności od chińskiego producenta są także dostępne dla klientów fintechów Zen i Curve.

Z płatności Xiaomi Pay można korzystać dzięki opasce Mi Smart Band 6 NFC, która kosztuje około 200 złotych. To ciekawa alternatywa dla droższych smartwatchy i opasek od konkurencyjnych producentów. Na razie do wirtualnego portfela można dodawać tylko karty Mastercard.

Jak dodać kartę do wirtualnego portfela Xiaomi Pay? Należy pobrać specjalną aplikację, powiązać ją ze swoją opaską i wprowadzić dane karty płatniczej. Taka operacja będzie wymagać uwierzytelnienia poprzez wprowadzenie kodu SMS. Konieczne będzie również ustawienie kodu PIN. Trzeba go wprowadzać raz na 24 godziny, lub po zdjęciu urządzenia z nadgarstka.