Wcześniej Xiaomi Pay zostało wdrożone w Banku Pocztowym oraz w fintechach Zen i Curve. Udostępnienie takiego rozwiązania zapowiedziały już także banki spółdzielcze SGB.

Xiaomi Pay i Swatch Pay już dostępne dla klientów mBanku

Płatności dostępne są z opaską Mi Smart Band 6 NFC, która pozwala na śledzenie aktywności fizycznej i działa jak cyfrowy portfel. Aby płacić wystarczy pobrać aplikację na telefon z systemem Android lub iOS. Płatności dostępne są dla kart debetowych i kredytowych Mastercard.

Z kolei Swatch Pay to system dostępny w kilkunastu modelach marki Swatch – najtańsze z nich to wydatek rzędu 320 złotych. Żeby z niego korzystać wystarczy ściągnąć specjalną aplikację na smartfona i za jej pośrednictwem dodać do zegarka kartę płatniczą mBanku. Rozwiązanie jest także dostępne dla klientów BNP Paribas, Alior Banku i Getin Banku.

Energię potrzebną do zrealizowania płatności dostarcza terminal.  Dzięki temu zegarkiem można płacić nawet wtedy, gdy bateria jest rozładowana. Wystarczy zbliżyć tarczę zegarka do terminala, a przy zakupach powyżej 100 zł wymagane jest podanie PIN-u do karty.

W komunikacie mBanku czytamy, że co kwartał rośnie liczba transakcji, które klienci realizują mobilnie. W przypadku smartfonów te wzrosty to nawet 25% kwartał do kwartału, co daje już ponad 77 mln tego typu operacji. Dzięki temu klienci mBanku mają być najbardziej transakcyjną grupą wśród wszystkich klientów banków.