Klient będzie mógł zlecić 30 transakcji na łączną kwotę maksymalnie 1 tys. PLN. Wystarczy wybrać w aplikacji banku BLIKA, w ustawieniach zarejestrować numer telefonu w usłudze przelew na telefon BLIK, by móc odbierać przelewy natychmiast. W przypadku wysyłania przelewu na telefon BLIK, w trakcie generowania przelewu należy wybrać odbiorcę z listy kontaktów lub wpisać jego numer telefonu i zatwierdzić przelew.

Przelew na telefon BLIK już w BNP Paribas

Przelew na telefon BLIK jest obecnie najszybciej rozwijającą się funkcją popularnego systemu płatności. W czwartym kwartale 2021 roku transakcje tego typu stanowiły już blisko 17 proc. wszystkich realizowanych BLIKIEM. Dla porównania – rok wcześniej odsetek ten stanowił 11 proc. W całym 2021 r. użytkownicy wykonali ponad 115 mln przelewów na telefon BLIK.

– Wszyscy użytkownicy aplikacji GOmobile zyskują możliwość realizacji przelewów na telefon BLIK. Wystarczy na ekranie startowym GOmobile wybrać BLIK i następnie Przelew na telefon lub zalogować się do GOmobile, kliknąć w ikonkę BLIK i wybrać opcję przelewu na telefon. Wygodną opcją jest włączenie funkcji sprawdzania, kto z naszej listy kontaktów może odbierać przelewy na telefon – przy takich osobach pojawi się wtedy odpowiednia ikonka – mówi Jarosław Mastalerz, Product Owner Produktu Kanały Cyfrowe w Banku BNP Paribas.

 Obecnie oprócz BNP Paribas z funkcji przelew na telefon BLIK korzystać mogą klienci Alior Banku, Banku Millennium, Banku PEKAO, BOŚ Banku, Citi Handlowego, Credit Agricole, ING Banku, mBanku, Getin Banku, Noble Banku, PKO Banku Polskiego, Santander Bank Polska oraz banków zrzeszonych w SGB.