Comfino, to marketplace płatności stworzony przez spółkę Comperia.pl, który daje klientom internetowych i stacjonarnych sklepów oraz punktów usługowych dostęp do różnych metod finansowania zakupów (płatności odroczone, raty dla klientów indywidualnych i firm).

BNPL i raty na karcie płatniczej klienta

Teraz oferta Comfino zostanie poszerzona o rozwiązania ratalne i BNPL dostarczane przez Paywerk. Ten estoński fintech założyli w 2021 r. Jan Andresoo, Priit Põldoja oraz Inbank. Oferuje on płatności odroczone i ratalne w modelu BNPL as a Service bankom, dostawom usług płatniczych i sprzedawcom międzynarodowym.

Współpraca Comfino i Paywerk pozwoli sprzedawcom oferować łatwiejszy dostęp do finansowania zakupów swoim klientom. Kupujący będą mogli korzystać z płatności odroczonych i ratalnych w oparciu o własne karty płatnicze, z których płatności potrącane będą później automatycznie. Takie rozwiązanie ma przekładać się na lepszą konwersję i wyższą wartość koszyka.

W zakresie finansowania zakupów Comfino współpracuje już z szeregiem banków i fintechów (m.in. Twisto, InBank, BLIK), a wtyczka Comfino dostępna jest między innymi na platformach, dostarczających rozwiązania do sklepów internetowych (np. PrestaShop, Shoper, SOTE).

Na zdjęciu głównym Paweł Szukalski,członek zarządu Comperia.pl SA odpowiedzialny za rozwój Comfino.