Comfino to uruchomione w 2021 roku rozwiązanie płatnicze, które oferuje różne metody finansowania zakupów, a także ekspresowe płatności BLIK. Płatności online przez Comfino udostępnia już 200 sklepów internetowych oraz 100 stacjonarnych punktów handlowych i usługowych. Za pomocą płatności Comfino opłacają online polisy ubezpieczeniowe kupujący na Compero.pl.

Dzięki integracji Comfino z aplikacją Comperia Agent, wszyscy korzystający z niej sprzedawcy ubezpieczeń mogą teraz oferować nowe metody finansowania swoim klientom.

Płatności Comfino u agentów Comperii

Kupujący polisę od agentów Comperia Ubezpieczenia mają za pośrednictwem Comfino do wyboru raty i płatności ekspresowe BLIK, a wkrótce także płatności odroczone (BNPL). Ale ostatecznej decyzji o formie zapłaty nie muszą podejmować w momencie podpisywania umowy. Mają na to czas do określonego w polisie terminu płatności.

Dzięki temu klienci, którzy decydują się na zewnętrzne finansowanie, nie muszą podawać agentowi ubezpieczeniowemu żadnych dodatkowych danych wrażliwych podczas zakupu polisy. Należną kwotę będą mogli sami rozłożyć na raty za pośrednictwem wniosku składanego online z własnego smartfona lub komputera. A klienci, którzy wolą zapłacić całość od razu, mają do wyboru BLIK lub standardowy przelew.

Płatności Comfino mają być też rozwiązaniem korzystnym dla agentów. Dzięki temu, że to kupujący samodzielnie dokonuje płatności lub wypełnia wniosek, sprzedający ubezpieczenia nie musi przechodzić dodatkowych szkoleń ani zostawać pośrednikiem finansowym. Dostęp klientów do różnych metod płatności i finansowania zakupu polisy zwiększa szansę na opłacenie jej w terminie – czytamy w komunikacie.

Co ważne, bez względu na wybraną przez kupującego formę finalizacji transakcji (raty, BLIK, przelew), przy rozliczeniu agent otrzymuje prowizję w pełnej wysokości.