Zwykle cena przejazdu z Bolt jest określana na podstawie m.in. bieżącego popytu, natomiast cena przejazdu zarezerwowanego z wyprzedzeniem pozostaje taka sama, jak w momencie rezerwacji, więc pasażer z góry wie, ile zapłaci. Przejazd można zamówić w kategoriach Bolt i Comfort. W dniu realizacji przejazdu, kierowca po pojawieniu się na miejsce będzie oczekiwał na pasażera przez 15 minut, bez dodatkowych opłat.

Jeśli plany ulegną zmianie, użytkownicy mogą anulować zarezerwowany przejazd. Odwołanie kursu jest bezpłatne, jeśli anulowanie nastąpi na maksymalnie do 60 minut przed przyjazdem samochodu.

Przejazdy biznesowe 

Nowa funkcjonalność w aplikacji jest przydatna klientom Bolt Business, tym korzystającym z rozwiązania Ride Booker na swoim koncie biznesowym lub zamawiających przejazdy bezpośrednio w aplikacji. Od teraz możliwe będzie rezerwowanie przejazdów biznesowych po mieście, co zapewne ułatwi planowanie z wyprzedzeniem. Planowanie przejazdów ułatwi również organizację przejazdów dla gości firmy, podróżujących np. na lotnisko lub dworzec.

Usługa dostępna jest obecnie w Białymstoku, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie.