Bolt przekroczył próg 150 milionów klientów korzystających ze wszystkich usług firmy, w tym przewozu osób, mikromobilności (wypożyczanie hulajnóg i rowerów elektrycznych), dostaw jedzenia (Bolt Food), dostaw artykułów spożywczych (Bolt Market), carsharingu (Bolt Drive) oraz rozwiązań dla firm (Bolt Business). Z aplikacji korzysta już ponad 3,5 miliona partnerów (kierowców i kurierów), w tym ponad 1 milion w samej Afryce.

Bolt ma nowego CFO. Wcześniej pracował w Revolucie

Równolegle estońska firma ogłosiła, że funkcję nowego dyrektora finansowego Bolta (CFO) obejmuje Mikko Salovaara. Kilka dni wcześniej opublikowane zostało roczne sprawozdanie finansowe za 2022 rok, które miało pokazać znaczny wzrost zyskowności firmy w porównaniu do poprzednich lat. Firma dąży do osiągnięcia pełnej rentowności w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Nowym dyrektorem finansowym estońskiej firmy zostanie Mikko Salovaara (zdjęcie główne), który wcześniej pracował na tym samym stanowisku między innymi w Revolucie.

Przekroczenie progu 150 milionów klientów oraz mianowanie Mikko Salovaary na stanowisko dyrektora finansowego (CFO) zostały ogłoszone w dniu, w którym Bolt obchodzi swoje dziesięciolecie powstania. Firma została założona przez wówczas 19-letniego Markusa Villiga w Tallinnie, w Estonii.