Od jutra użytkownicy Bolt w Warszawie będą mogli zamówić przejazdy w nowej kategorii “Tesla”, dostępnej w aplikacji. Po stołecznych ulicach na początek będzie jeździło 10 zielonych elektryków.

Nowość w ofercie Bolta. Zielona Tesla w Warszawie

Nowe działanie Bolt ma być częścią długoterminowych inwestycji w pojazdy elektryczne. Kolejne pojawią się na innych europejskich rynkach jeszcze w 2024 roku. Opinie kierowców wskazują, że największymi przeszkodami w rozwoju elektryfikacji są wysokie koszty początkowe pojazdów elektrycznych, a także dostępność i cena szybkiego ładowania.

Bolt oferuje przejazdy w kategoriach Electric i Green (czyli pojazdami w pełni elektrycznymi, hybrydowymi i hybrydowymi plug-in) w 71 miastach w Europie i Afryce. W 2023 roku firma wprowadziła w Tallinnie flotę zielonych taksówek, złożoną z pojazdów elektrycznych Tesla.

Warto przypomnieć, że niedawno Bolt umożliwił zamawianie przejazdów 90 dni wcześniej. W przypadku poruszania się po własnym mieście, klienci mogą lepiej zaplanować dojazd na spotkania, uroczystości, wydarzenia, lotniska, dworce kolejowe i dworce autobusowe. Podczas podróży klienci mogą z 90-dniowym wyprzedzeniem zarezerwować Bolt na lotnisko, do restauracji na wieczór po przyjeździe do nowego miasta, a następnie na imprezę.

Dodatkowo Bolt Business wprowadził udogodnienie dla pracodawców. Firmy korzystające z przejazdów biznesowych Bolt mogą dzielić się kosztami lub w pełni pokrywać koszty jednorazowego przejazdu dla swoich pracowników i klientów. Kupony, dostępne w usłudze Bolt Business, pozwalają na usprawnienie przejazdów służbowych na wydarzenia firmowe, spotkania z klientami czy partnerami biznesowymi, a także konferencje branżowe – wyjaśniała firma w komunikacie.