Bask to firma założona przez Ryana Metzgera, który postanowił porzucić studia aby wraz ze swoim wspólnikiem, Robertem Kimem, zająć się stworzeniem własnego biznesu. Założone przez nich w kwietniu 2017 roku narzędzie służyło początkowo do wymiany pytań i odpowiedzi między studentami i wykładowcami akademickimi. Według badań, materiały filmowe przyswajane są przez mózg 60 tysięcy razy szybciej niż tekst, a wideo jest najbardziej preferowanym formatem przez nastolatków.

Dzięki temu serwis ma potencjał aby stać się efektywnym i wygodnym sposobem wymiany odpowiedzi pomiędzy studentami i nauczycielami po godzinach lekcyjnych. Ponadto w epoce mediów społecznościowych formaty wideo stały się naturalną formą komunikacji między nastolatkami. Od momentu powstania, Bask szybko stał się jednym z najciekawszych rozwiązań technologicznych w segmencie edukacji poprzez wideo.

Czytaj także: Przyszłość aplikacji w branży medycznej – co nas czeka?

Nowe możliwość dla Brainly

Dotychczasowy sposób, w jaki uczniowie wymieniali się swoją wiedzą w ramach Brainly był ograniczony do wykorzystania tekstu i wymiany grafik. Technologia pozwalająca w prosty sposób nagrywać i udostępniać materiały wideo rewolucjonizuje sposób interakcji między ludźmi. Zaimplementowanie narzędzia Bask do platformy Brainly może stać się mostem między uczniami a technologią w edukacji, udostępniając naturalny i spersonalizowany sposób angażowania się, dokształcania i współpracy poza klasą.

– Wykorzystanie wideo jako dodatku w procesie nauki pozwala uczniom lepiej zaprezentować swoje silne strony i umiejętności. Możliwość przekazywania treści za pośrednictwem krótkich filmików w edukacji wspomaga sam proces uczenia się oraz tworzy atmosferę współpracy, w której uczniowie mogą czuć się swobodnie i naturalnie- powiedział Michał Borkowski, CEO Brainly.

– Mamy nadzieję, że dzięki Bask, Brainly stanie się jeszcze lepszym miejscem wymiany wiedzy dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Naszym celem jest inspirowanie uczniów do ciągłego rozwoju. Nieustannie wprowadzamy innowacje w naszej platformie, aby studenci mogli łatwiej współpracować, uczyć się i odkrywać wiedzę- dodaje Michał Borkowski.

Czytaj także: Nowy program dla startupów – Startup Collider

Polski startup przejmuje amerykański serwis Bask

W ramach umowy, współzałożyciel i CEO Bask, Ryan Metzger oraz drugi ze współzałożycieli, a jednocześnie Head of Engineering, Robert Kim, dołączą do zespołu ds. produktów i rozwoju Brainly.

– Nasza współpraca z Brainly wpisuje się w wizję, zgodnie z którą technologia wspiera rozwój uczniów w zmieniającym się krajobrazie edukacyjnym i w przystępnej dla nich formie – komentuje Ryan Metzger, współzałożyciel i CEO Bask.

– Cieszę się, że mogę pomóc Brainly zmieniać przyszłość edukacji za pomocą krótkich materiałów wideo, tworząc intuicyjny i skuteczny sposób angażowania oraz dzielenia się wiedzą – dodaje Ryan Metzger.

Czytaj także: MIT – nowe szanse dla startupów i fintechu

Przejęcie aktywów Bask to kolejny ważny krok w rozwoju po dwóch niedawnych sukcesach Brainly: osiągnięciu poziomu 100 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie z ponad 35 krajów w październiku ubiegłego roku oraz po dołączeniu do grona inwestorów funduszu Kulczyk Investment.

Od momentu powstania w 2009 roku firma pozyskała łącznie w drodze inwestycji 38,5 miliona dolarów. Społeczność użytkowników Brainly pomaga sobie nawzajem i poszerza swoją wiedzę. Dzięki personalizacji Brainly łączy uczniów z różnych środowisk angażując ich do wspólnej nauki w ramach platformy, której zaufali rodzice i nauczyciele.