Firma z siedzibą w Tallinnie dostarcza rozwiązania ubezpieczeniowe dla stale rosnącego sektora osób współpracujących z platformami internetowymi. Szacuje się, że do roku 2025 w Unii Europejskiej 1 na 5 osób będzie pracować właśnie w takim modelu.

Cachet chce wydać pieniądze na rozwój swojej oferty

Tradycyjni ubezpieczyciele nie potrafią w pełni dopasować się do unikalnych problemów tego typu klientów. Dla przykładu, trudno jest efektywnie kosztowo objąć ochroną i ubezpieczeniem kierowców świadczącym usługi przewozu osób za pośrednictwem różnych platform takich jak Bolt i Uber.

Cachet dostarcza już ubezpieczenia komunikacyjne dla kierowców przewozu osób oraz klientów indywidualnych. Kurierom i dostawcom oferowane są ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków, uszkodzeń mienia i zdrowia.

Rundę o wartości 5.5 miliona euro prowadzi Truffle Capital z siedzibą w Paryżu. To pierwsza inwestycja tego funduszu w naszym regionie. Rundę wspierają Uniqa Ventures, eksperci w regionie Europy Centralnej oraz poprzedni inwestor, Icebreaker.vc. Reprezentanci Truffle Capital oraz Icebreaker.vc dołączą do razy nadzorczej Cachet.

Cachet pozyskało 5.5 mln euro na rozwój swojej platformy ubezpieczeniowej dla współpracowników platform internetowych oraz osób pracujących w ramach tzw. gig economy w całej Europie. W ramach rozwoju portfolio produktów, planowane są ubezpieczenia OC zawodowe i ubezpieczenia od wypadków i uszczerbku na zdrowiu dla pracowników platform.

Pozyskane środki zostaną wykorzystane do rozbudowy zespołu, usprawnienia modeli przetwarzania danych, rozwijaniu technologii oraz ekspansji do kolejnych rynków w Europie. Cachet posiada licencję na dystrybucję ubezpieczeń w większości krajów Unii Europejskiej i aktywnie funkcjonuje już w Polsce, Estonii i na Łotwie.