Teraz w jej ramach klienci CCC w 37 miastach w Polsce mogą korzystać z darmowej, realizowanej nawet w 90 minut, dostawy produktów zakupionych online. Inwestycja ma być kolejnym etapem pogłębiania współpracy pomiędzy spółkami, które w kolejnych miesiącach zamierzają znacząco rozszerzyć zakres usługi CCC Express.

Ekspresowe dostawy dla klientów CCC i eobuwie.pl

Xpress Delivery dostarcza rozwiązania logistyczne i IT w obszarze ekspresowych dostaw przesyłek

– Od dziewięciu miesięcy wspólnie z Xpress Delivery z sukcesem rozwijamy usługę CCC Express, która spotkała się z zainteresowaniem klientów. Widzimy w rynku ekspresowych dostaw, duży potencjał. Stając się udziałowcem Xpress Delivery będziemy mogli jeszcze bardziej zacieśnić naszą współprace, poprzez udostępnienie usługi na rynkach zagranicznych oraz w nowych kanałach sprzedaży – mówi Karol Półtorak, Wiceprezes Zarządu Grupy CCC ds. Strategii i Rozwoju.

Usługa CCC Express została wprowadzona w listopadzie ubiegłego roku. Aby z niej skorzystać, wystarczy podczas zakupów w sklepach internetowych sieci wybrać opcję „dostawa tego samego dnia”. Wtedy też kurier dostarczy produkty do klienta nawet w 90 minut od momentu złożenia zamówienia. Przesyłki są realizowane bezpośrednio ze sklepów stacjonarnych.

Ze względu na duże zainteresowanie kupujących ekspresowymi dostawami, Grupa CCC stopniowo rozszerza liczbę miejscowości, gdzie usługa ta jest dostępna. Obecnie jest to już 37 miast w Polsce. Natomiast we wrześniu, z dostaw tego samego dnia będą mogli korzystać także klienci eobuwie.pl w największych aglomeracjach w kraju oraz w czeskiej Pradze.

Ekspresowe dostawy to kierunek, który zyskuje coraz większą popularność. Przykładowo Furgonetka wprowadziła ekspresowe przesyłki w 40 miastach w Polsce. Paczka ma dotrzeć do odbiorcy nawet w 120 minut.