MultiSafepay oferuje sprzedawcom usługi płatnicze, takie jak karty, e-portfele, BNPL oraz bankowość mobilną i internetową. Połączenie z Ant Group ma umożliwić wprowadzenie nowych metod płatności, a także rozszerzyć pakiet usług marketingowych i cyfrowych dla lokalnych firm.

Ant Group przejmuje holenderskiego dostawcę płatności MultiSafePay

Warunki transakcji nie zostały ujawnione, choć wcześniejsze plotki o połączeniu sugerowały cenę zbliżoną do 200 mln dolarów – podawał Reuters w styczniu. To kolejna międzynarodowa akwizycja Ant Group, należącego do grupy Alibaba. Wcześniej, w 2022 roku, fintech kupił singapurską firmę płatniczą 2C2P. Z kolei w roku 2019 Ant przejęło brytyjską grupę płatniczą WorldFirst za 700 mln USD.

Założona w 1999 roku firma MultiSafepay świadczy usługi w zakresie przyjmowania i przetwarzania płatności dla ponad 18 000 małych i średnich przedsiębiorstw oraz współpracuje z partnerami handlowymi w celu oferowania dodatkowych usług. Założycielem amsterdamskiej spółki jest Olaf Geurs. Firma posiada biura w Hiszpanii i Niemczech.

Ant Group to jeden z największych fintechów na świecie, który kilka lat temu znalazł się na celowniku chińskich władz. W zeszłym roku chiński bank centralny ukarał fintech Ant Group grzywną w wysokości 984 mln USD. Firma miała naruszyć szereg przepisów i regulacji między innymi w zakresie ochrony konsumentów i ładu korporacyjnego.

Z kolei wcześniej z firmą pożegnał się Jack Ma, założyciel Alibaba Group. Ant Group jest pod lupą regulatorów w Państwie Środka już od kilku lat. W 2020 roku władze wstrzymały IPO firmy o wartości 37 mld USD. Powód? Zamiar większej regulacji fintechów wchodzących na rynek bankowy.