Z metody płatności Apple Pay mogą korzystać posiadacze urządzeń marki Apple takich jak iPhone, Apple Watch, czy iPad. W komunikacie czytamy, że za pomocą Apple Pay płatność odbywa się jednym kliknięciem.

Tę metodę płatności wyróżnia bezpieczeństwo. W procesie płatności wykorzystuje się numer przypisany konkretnemu urządzeniu i unikalny kod transakcji. Dzięki temu numer karty nigdy nie jest przechowywany ani na urządzeniu, ani na serwerach Apple.

Apple Pay nową metodą płatności w Cinkciarz Pay

Udostępniając Apple Pay, Cinkciarz Pay umożliwia polskim i zagranicznym sklepom internetowym przyjmowanie płatności od klientów z całego świata z wykorzystaniem tej metody płatności.

Klienci sklepów korzystających z Cinkciarz Pay oprócz w euro mogą płacić również w 27 innych walutach. Sklep może przyjmować płatności w wybranej przez siebie walucie, jednocześnie dając kupującym możliwość płacenia w walucie ich karty lub konta bankowego.

Osoby korzystające z Cinkciarz Pay oprócz Apple Pay mają do wyboru również metody płatności takie jak m.in. Google Pay, BLIK, karty (Visa, Mastercard, Diners Club i inne), PayPal, przelewy online Pay-By-Link, Trustly, POLi czy iDEAL.

W czerwcu br. Cinkciarz.pl udostępnił swoim użytkownikom płatności za pomocą Skrill. W ramach konta Skrill możliwe jest zarządzanie najbardziej popularnymi walutami.