Zgodnie z zapowiedziami, użytkownicy Cinkciarz.pl zyskali jedną aplikację, która łączy funkcje dotychczas dostępne w kilku aplikacjach fintechu. Zainteresowane osoby mogły już z niej skorzystać w ramach programu beta testów. Początkowo została udostępniona posiadaczom urządzeń z systemem Android, niedługo ma pojawić się również w App Store.

Nowa aplikacja o nazwie Cinkciarz.pl

Jest to następca aplikacji Wymiana Walut, która zostanie automatycznie zastąpiona „superaplikacją” przy kolejnych aktualizacjach. Cinkciarz.pl umożliwia w jednym miejscu śledzenie kursów walut i kryptowalut, wymianę walut, wysyłanie przekazów pieniężnych, korzystanie z kart wielowalutowych.

Dodatkowo w nowej aplikacji dostępna jest usługa JustGrab, czyli możliwość przyjmowania płatności BLIK na smartfonie, bez konieczności posiadania terminala płatniczego.

– Nasza superaplikacja Cinkciarz.pl to odpowiedź na potrzeby użytkowników, którzy chcą szybko i wygodnie zarządzać swoimi finansami w jednym miejscu. Stale udoskonalamy nasze produkty i usługi wielowalutowe, aby były nie tylko jak najbardziej nowoczesne i funkcjonalne, ale też po prostu łatwe w obsłudze. Rozwijając się w tym kierunku realizujemy plan, aby osiągnąć czołową pozycję wśród pozabankowych dostawców usług wielowalutowych w Polsce, a w dalszej perspektywie również poza granicami kraju, gdzie działamy jako marka Conotoxia – mówi Tomasz Wartalski, Chief Innovation Officer w Cinkciarz.pl.

W komunikacie podano, że usługi dostępne w aplikacji świadczą firmy należące do Conotoxia Holding. Jedną z nich jest Conotoxia Ltd., która oferuje usługę forex dla użytkowników Cinkciarz.pl. Od 18 października 2021 r. spółka prowadzi biuro również w Polsce, a dokładnie w Warszawie. Dyrektorem oddziału nad Wisłą został Daniel Kostecki.